Poznań Główny

i

Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Poznań Główny

Poznań Główny SPARALIŻOWANY! OGROMNE OPÓŹNIENIA NA KOLEI!

2021-07-30 18:18

Do kolejnej awarii doszło na stacji Poznań Główny. Ruch pociągów jest wstrzymany. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Informujecie nas o ogromnych utrudnieniach na dworcu Poznań Główny. Pociągi nie mogą ruszyć z peronów. Nie mogą również wjechać na stację. Wszystko przez awarię komputerów sterujących ruchem. 

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pracują nad przywróceniem rozkładowego ruchu pociągów na stacji Poznań Główny. Około godz.16:00 stwierdzono usterkę komputera sterującego urządzeniami sterowania ruchem. Ruch kolejowy przez stację jest wstrzymany. Powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników by koordynować przejazd pociągów. Podróżni są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji na stacjach i przystankach oraz w pociągach

informuje nas Radosław Śledziński z PKP Polskich Linii Kolejowych.

AKTUALIZACJA 18:50

Ok. godz. 18:45 wznowiono ruch pociągów na stacji Poznań Główny. Przywracane są rozkładowe przejazdy. Sytuacja na poznańskim węźle kolejowym powoli się stabilizuje. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników koordynuje przejazdy pociągów.

Serwis techniczny sprawdza system sterowania ruchem kolejowym.

AKTUALIZACJA 18:35

Koleje Wielkopolskie zorganizowały centrum przesiadkowe na dworcu Poznań - Wschód. Pasażerów na miejsce dowożą autobusy.

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu we Wrocławiu

To już kolejna awaria systemu sterowania ruchem na poznańskim dworcu. Do takich sytuacji dochodzi w stolicy Wielkopolski od kilku lat. 

To o tyle dziwne, że Poznań Główny w 2019 roku obsłużył 22,6 mln pasażerów (62 tysiące dziennie) - najwięcej w Polsce. 

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":