Poznań: Nie będzie miejskiego Sylwestra! Przez pandemię i oszczędności!

2020-10-16 6:49 DR
Pokaz fajerwerków / fajerwerki - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Pokaz fajerwerków / fajerwerki - zdjęcie ilustracyjne

W tym roku zabraknie imprezy sylwestrowej w centrum Poznania. Oczywiście ma to związek z pandemią koronawirusa, ale także z cięciami budżetowymi. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Poznaniacy byli przyzwyczajeni, że Nowy Rok mogą przywitać wspólnie na placu Wolności. Miasto od wielu lat organizowało tam imprezę sylwestrową, która cieszyła się może nie ogromnym, ale sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W tym roku jednak tego wydarzenia zabraknie. Gazeta Wyborcza informuje, że Miejski Sylwester 2020 w Poznaniu został odwołany. Ma to związek nie tylko z pandemią koronawirusa, ale także z cięciami budżetowymi.

ESKA XD #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nie będzie również pokazu fajerwerków, który – jak zwykle – swoich zwolenników i przeciwników.

Nie będzie miejskiego sylwestra, to postanowione. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo poznaniaków w czasie pandemii, ale nie mniej ważne są kwestie finansowe. W czasie epidemii musimy mocno spiąć budżety. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w kulturze, musimy raczej włączyć się w działania wspierające artystów, ludzi kultury, bo to element naszej misji. To po prostu nie jest czas na takie imprezy. Potrzebujemy pieniędzy na ważniejsze rzeczy

powiedziała dyrektorka Estrady Poznańskiej, Małgorzata Kempa w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej.

W ostatniej imprezie sylwestrowej na placu Wolności wzięło udział około 11 tysięcy osób. Miasto za organizację wydarzenia zapłaciło 750 tysięcy złotych.