Poznań: Policjanci wlepiają mandaty kierowcom aut w złym stanie technicznym!

2020-09-23 17:00 DR
Specjalistyczny radiowóz Poznań
Autor: UMP Specjalistyczny radiowóz Poznań

Od jakiegoś czasu po ulicach Poznania jeździ specjalistyczny radiowóz, który pomaga w karaniu kierowców jeżdżących samochodami w złym stanie technicznym. Chodzi przede wszystkim o zanieczyszczanie powietrza. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Prawie 100 mandatów i ponad 30 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - to efekt sierpniowych kontroli przy użyciu specjalistycznego auta. Samochód, oprócz tradycyjnego sprzętu policyjnego, zaopatrzony jest w specjalistyczne urządzenia, m.in. dymomierz i analizator spalin, które pozwalają sprawdzić czy auta (zarówno z silnikami diesla, jak i benzynowymi) nie emitują zbyt wielu szkodliwych spalin. Auto wyposażone jest również w część biurową. Do dyspozycji policjantów są np. siedzenia i robocze stoliki, umożliwiające bieżące wypełnianie i weryfikowanie dokumentów, a także mała szafka, w której można przechować druki.

Okazuje się, że specjalistyczny pojazd spełnia swoją rolę. Do końca sierpnia poznańscy policjanci skontrolowali z jego pomocą 2795 pojazdów, w 737 przypadkach zatrzymali dowód rejestracyjny. Spora liczba, bo aż 1309 kierowców została ukarana mandatami, kolejne 260 otrzymało pouczenia

informują miejscy urzędnicy.

ESKA XD #002

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Tylko w sierpniu policjanci skontrolowali 218 pojazdów. Wystawiono 99 mandatów i 3 pouczenia. Zatrzymano 31 dowodów rejestracyjnych. Do sądu skierowano 4 wnioski o ukaranie.