Mobbing w MOPR na Jeżycach? "Uruchomiono procedurę antymobbingową"
Portal epoznan.pl poinformował, że w filii MOPR na Jeżycach miało dochodzić do zachowań wyczerpujących znamiona mobbingu. Wskazują na to maile, które dziennikarze portalu otrzymali od swoich czytelników. Skarżą się oni na braki kadrowe, wyczerpanie pracą, konieczność wyrabiania wygórowanych wyników i niskie zarobki. Dodatkowo w jednej z filii, na Jeżycach, ma panować "terror i mobbing" wprowadzany przez jednego z kierowników. Z tego zespołu w ostatnim czasie miało odejść 10 pracowników.
Skontaktowaliśmy się z MOPR Poznań w tej sprawie. - W piątek, 9 czerwca, do kierownika filii MOPR na Jeżycach zgłosiło się kilka osób twierdząc, że zachowania jednego z pracowników mogą nosić znamiona mobbingu. Natychmiast na filię Jeżyce udała się dyrektor MOPR, niezwłocznie została uruchomiona procedura antymobbingowa. Wskazany kierownik został obecnie odsunięty od swoich obowiązków, specjalna komisja już działa. To ona wyjaśni, czy rzeczywiście dochodziło do mobbingu - tłumaczy Bogna Kisiel, rzeczniczka instytucji. Zaprzecza przy tym, że w ostatnim czasie z tego zespołu miało odejść kilkoro pracowników.
Mobbing w MOPR Poznań? Pracownik popełnił samobójstwo. Rodzina prosi, by nie łączyć tych dwóch tematów
Zdaniem czytelników portalu epoznan.pl zachowanie jednego z kierowników jeżyckiej filii MOPR miało doprowadzić jednego z pracowników do samobójstwa. - W poniedziałek, 12 czerwca, oficjalnie dowiedzieliśmy się o śmierci jednego z naszych pracowników. Poinformowała nas o tym jego rodzina - przekazała Bogna Kisiel.
We wtorek oficjalne stanowisko w tej sprawie przekazała rodzina zmarłego. - Oświadczam, że łączenie śmierci mojego syna w sposób bezpośredni z podejrzeniem mobbingu w fili MOPR nie ma podstaw. Nie ma powodów, aby nasza osobista tragedia stała się tematem publicznym. Proszę media o uszanowanie naszej żałoby - napisano.
Polecany artykuł:
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń lub napisz
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl