Poznań przygotowany na pacjentów z różnych kultur i róznych wyznań!

2020-02-26 14:18 IN
Kulturowe uwarunkowania opieki nad pacjentem
Autor: Iga Nawojczyk

Jak zajmować się pacjentami, którzy wyznają równe religie - tego dowiedzieć się można z książki "Kulturowe uwarunkowania opieki nad pacjentem", która reguluje kwestie nie tylko podejścia do różnych obrzędów w danej kulturze, ale też informują o dietach jakie obowiązują dane kultury.

Dzięki niej wiedza jak leczyć pacjentów z różnych kręgów kulturowych będzie łatwo dostępna. Miasto Poznań wraz z Uniwersytetem medycznym wydało książkę, która w jasny i czytelny sposób pokazuje sposoby postępowania z pacjentami wyznającymi między innymi buddyzm, hinduizm, islam czy judaizm.

Jako studentka kierunku pielęgniarstwo nie miałam takiej wiedzy. Chociażby kwestia alternatywnych metod leczenia krwią jeżeli chodzi o Świadków Jehowy i możliwości zastosowania - mówi dr Katarzyna Głodowska z Uniwersytetu Medycznego.

W ramach działań dokształcających planowane są również szkolenia.

W jaki sposób z danym pacjentem, odmiennym kulturowo postępować. To szkolenie będzie dedykowane dla osób, które zajmują się leczeniem. Chodzi o to, że każdy z nas prędzej czy później trafi do lekarza, ale żeby się tego nie bał - mówi wiceprezydent Poznania - Jędrzej Solarski.

Książki mają trafić do szpitali na terenie Poznania.

Domek ratowników w Lesznie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.