Poznań: Straż miejska i policja sprawdzają bezpieczeństwo nad wodą!

2020-07-03 11:00 BP
Straż miejska oraz policja sprawdzają czy poznaniacy zachowują się bezpieczenie podczas wypoczynku
Autor: fot. Straż Miejska Poznań

Wspólne działania straży miejskiej oraz policji można zauważyć podczas wypoczynku. "Bezpieczne wakacje nad wodą" to jedna z akcji, która ma na celu uświadamianie jak ważne jest zachowanie rozsądku podczas wakacji.

Straż miejska podjęła wspólne działania z komendą policji. Celem jest sprawdzenie oraz uświadomienie poznaniakom jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Pierwsze spotkania odbyły się z wypoczywającymi nad jeziorami Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie.

Funkcjonariusze tłumaczyli odpoczywającym, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z uroków lata. Przypominano o podstawowych zasadach bezpiecznej kąpieli - wybierać miejsca dozwolone pod czujnym okiem ratownika, unikać nagłego ochłodzenia organizmu, a w miarę możliwości nie pływać samotnie. Funkcjonariusze przestrzegali przed wchodzeniem do wody w miejscach niestrzeżonych, zwłaszcza do rzek, stawów czy glinianek

informują strażnicy. Ponadto dzieci, które przybywały tam z rodzicami otrzymały specjalne opaski "niezgubki".

Posłuchaj, jakie są objawy alergii na gluten. Czy problem dotyczy też Ciebie? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Julia WIENIAWA i Antek KRÓLIKOWSKI znów RAZEM! To romans!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.