Poznań: ZDM zaczyna zbierać liście! Co zrobić by wziąć udział w akcji?

2020-09-15 12:10 IN
ZDM zbiera liście
Autor: ZDM

To zdecydowanie znak, że jesień niebawem się rozpocznie. Zarząd Dróg Miejskich do końca roku będzie zbierać liście opadające na miejskie chodniki przy posesjach.

Każdy mieszkaniec Poznania, który ma zalegające przy posesji liście będzie mógł się ich w prosty sposób pozbyć. Do końca roku wzorem lat ubiegłych zabiorą je pracownicy ZDM-u. Mieszkańcy nie będą musieli za to płacić. Co trzeba zrobić by wziąć udział w akcji? Wystarczy złożyć zamówienie na dostarczenie pustych worków, podając nazwę ulicy i numer posesji, gdzie mają zostać dostarczone.

Worki, w ilości adekwatnej do liczby przydrożnego drzewostanu, będą dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy (umieszczane w furtce bądź przerzucane przez płot posesji). W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków, prosimy o złożenie kolejnego zamówienia. Wykluczona jest możliwość dostarczania jednorazowo większej liczby worków do siedziby zarządcy bądź administratora, celem ich dalszego rozprowadzania wśród dozorców. Worki będą dostarczane bezpośrednio w miejsca, w których zbierane będą liście." - podaje ZDM.

Mieszkańcy, którzy już zapełnią worki muszą je zostawić w miejscu, gdzie liście był zbierane. Musi to być teren ogólnodostępny - pobocze lub część chodnika, po stronie posesji.

Nie wyznaczamy miejsc odbioru worków, gdyż składowanie zbyt dużej liczby worków w jednym miejscu może prowadzić do podrzucania odpadów komunalnych i tworzenia się dzikich wysypisk śmieci. Prosimy również o nie wystawianie worków w pasy zieleni pomiędzy jezdniami. Odbiór worków będzie odbywał się cyklicznie, według harmonogramu uwzględniającego podział terytorialny miasta. Harmonogram wywozu zostaje opublikowany na stronie internetowej ZDM, po zawarciu umów z Wykonawcami - podaje ZDM.

Odbierane będą wyłącznie worki z liśćmi zebranymi z pasa drogowego znajdującego się w administracji ZDM. Szczegóły i harmonogram odbiorów na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

O Festiwalu Muzyki Odnalezionej mówi organizatorka Teresa Kaban Błażej
Syn Natalii Kukulskiej marzy o śpiewaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.