Czy w tym roku Poznań zostanie Rowerową Stolicą Polski?

i

Autor: ZDM Poznań

Rekreacja

Poznań zostanie Rowerową Stolicą Polski? Wkrótce startuje rywalizacja

2023-03-22 10:42

Wystartował oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2023. W tym roku w rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miejscowości i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem - czerwcową rywalizacją!

Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik - przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast. 

48 miast będzie rywalizować o miano Rowerowej Stolicy Polski

Do tej pory udział w rowerowym szaleństwie potwierdziło 48 miast: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Chorzów, Elbląg, Ełk, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kołobrzeg, Koszalin, Krosno, Kutno, Legnica, Leszno, Nowy Sącz, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko-Kamienna, Skierniewice, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Zduńska Wola, Zielona Góra i Żory.

Jak wziąć udział w treningu i pomóc wygrać Poznaniowi?

Do treningu będzie można dołączyć w prosty sposób:

  • należy znaleźć i pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, 
  • z menu trzeba wybrać "Rywalizacje", a następnie w zakładce "Ogólne" - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023,
  • z rozwijanej listy należy wybrać miasto, dla którego będą kręcone kilometry,
  • w kolejnym kroku wybiera się grupę z listy lub można zaproponować nową grupę i razem  z przyjaciółmi wziąć udział w zabawie.

Biorąc udział w rywalizacji, zyskuje się dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Osoby, które zapiszą się na trening na pewno nie przegapią czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

W ubiegłorocznym treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie 15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy treningów.

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cały miesiąc.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!