Poznańscy policjanci udzielają porad w Punkcie Interwencji Kryzysowej. Spotkania odbywają się w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (20-26.02). Można przyjść do siedziby przy ul. Pamiątkowej lub też zadzwonić.
- Wydział prewencji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu wspólnie z Fundacją Dziecko w Centrum w Poznaniu i Punktem Interwencji Kryzysowej w Poznaniu włączył się w działania pod nazwą Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem poprzez udzielanie bezpłatnych porad prawnych, psychologicznych i społecznych
mówi nam Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest koordynowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
- Obchody tego tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.
Najczęściej poznaniacy zgłaszają się do Punktu Interwencji Kryzysowej z powodu przemocy domowej. Jego pracownicy przez całą dobę udzielają darmowej pomocy psychologicznej dla osób w kryzysie. Dyżurują tam również prawnicy.