Studenci będą mogli zaliczać przedmioty na nieswoich uczelniach
Chętni studenci zrealizują zajęcia z podstawy programowej we współpracującej placówce lub zapiszą się na dodatkowe zajęcia, z których będą musieli uzyskać zaliczenie
- Jest to możliwość dla studentów naszych uczelni realizowania pojedynczych przedmiotów na jednej z wybranych, innych uczelni publicznych w Poznaniu. Student może złożyć wniosek, że np. podoba mu się przedmiot i jest studentem np. Uniwersytetu Ekonomicznego i znalazł ciekawy dla siebie przedmiot na innej uczelni. Składa wniosek i władze, konkretne osoby, dziekani po obu stronach decydują. Jeżeli tak, realizuje ten przedmiot i musi go zaliczyć - powiedział prof. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Porozumienie nie obejmie zajęć z WF-u i języków obcych. Dodatkowo każda uczelnia będzie mogła wykluczyć pewne przedmioty.
- To spore wyjście na przeciw oczekiwaniom studentów. Pamiętajmy, że jeśli się wybierze to musi też ten wykład zaliczyć, bo jeśli to ma być przedmiot, który ma być realizowany w ramach programu studiów, to student musi ten przedmiot zaliczyć zgodnie z wymogami. To otwiera horyzonty, pokazuje inne metody nauczania, wprowadza studenta w inne środowisko. Od pewnego czasu mamy takie sygnały, że studenci są zainteresowani tym, żeby czasem posłuchać wykładu z zupełnie innej dziedziny, albo mają też bardzo konkretne zapotrzebowania na konkretne kursy - dodała rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska.
Wymiana będzie możliwa dla studentów I i II stopnia studiów, a także dla cudzoziemców. Projekt startuje w przyszłym semestrze.
Polecany artykuł: