Edukacja

Poznańscy uczniowie przenieśli się do kontenerów. Jak wygląda taka szkoła? [ZDJĘCIA]

W Szkole Podstawowej numer 68 w Poznaniu trwa remont. Gdzieś trzeba jednak pomieścić uczniów. Postanowiono więc zadziałać nietypowo. Na podwórku SP numer 27 w Poznaniu po dogadaniu się stron postanowiono postawić ogromny kontener, w którym dzieci z "Sześćdziesiątki Ósemki" mogą normalnie się uczyć. Sprawdziliśmy to, jak wygląda nauka w szkole z kontenerów!

Szkoła w kontenerze w Poznaniu

Sprawą zajął się m.in. portal Głosu Wielkopolskiego. Nowy Rok Szkolny 2023/2024 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 68 w Poznaniu, przy osiedlu Jana III Sobieskiego zaczęły nietypowo, przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 27 przy ulicy Winiary. To tam, na szkolnym podwórku stanął wielki kontener, który mieści uczniów "68".

Jak wygląda szkoła w kontenerze

To konstrukcja dwukondygnacyjna. Budynek usytuowiony jest w kształcie litery "U". Tak, by uczniowie "27 i "68" się nie mieszali, postawiony został między nimi płot. Klasy zostały zaaranżowane, jakby to był normalny budynek szkolny. Szkoła ta jest w pełni uposażona i jest w niej miejsce dla uczniów.

Kiedy powrót do budynku na Sobieskiego?

Jak wynika z informacji podanych przez Głos Wielkopolski, remont ma zakończyć się do końca tego roku szkolnego, tak by 1 września 2024 roku dzieci wróciły do swojego budynku szkolnego. Remont obejmuje całkowitą wymianę centralnego ogrzewania, dachu, okien, oraz termomodernizacji.

Pan Piotr stracił dom w pożarze, pół roku spał w stodole. Dzielnicowy przed świętami załatwił mu kontener mieszkalny