Volkswagen ID. Aero (2023)

i

Autor: Volkswagen Volkswagen ID. Aero (2023)

Miasto

Poznański Volkswagen rozda setki tysięcy złotych. Startuje druga edycja konkursu "Niebieskie Granty"

2024-06-12 15:10

Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych, zarejestrowanych na terenie Wielkopolski. Zdobyć można łącznie 180 tys. zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na projekty związane z integracją mieszkańców i ochroną środowiska.

Setki tysięcy złotych od Volkswagena

W tegorocznej edycji konkursu przewidziano sześć grantów, na które organizatorzy przeznaczyli od 10 tys. zł do maksymalnie 30 tys. zł. To ile pieniędzy finalnie otrzymają uczestnicy grantu, zależy od wartości przedstawionego projektu i decyzji jury. Grant jest przeznaczony dla wszystkich organizacji pozarządowych na terenie Wielkopolski, jednak projekty muszą być zrealizowane w sąsiedztwie zakładów Volkswagen Poznań: na poznańskiej Wildzie, osiedlu Antoninek - Zieliniec - Kobylepole w Poznaniu, w gminie Swarzędz oraz powiecie wrzesińskim. 

Granty trafią do organizacji, które przedstawią najlepsze pomysły związane z ochroną środowiska. Chodzi tu o działania w zakresie bioróżnorodności, edukacji ekologicznej, czy alternatywnych źródeł energii" - wylicza Anna Pomorska, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w Volkswagen Poznań. "Nowością w tej edycji jest rozszerzenie wsparcia finansowego o projekty wspierające integrację lokalnych społeczności. To odpowiedź na zapytania w trakcie poprzedniej edycji od organizacji, które mają pomysły na działania poprawiające jakość życia mieszkańców. Wkład własny nie jest wymagany - podkreślają organizatorzy

Konkurs "Niebieskie Granty". Pierwsza edycja przyniosła liczne inwestycje

Pierwsza edycja grantu pozwoliła na rozwój wielu inwestycji. We Wrześni powstał las kieszonkowy. Na Wildzie zwycięskie stowarzyszenie Schron Kultury Europa (SKE) z Poznania stworzyło wspólną przestrzeń dla mieszkańców. Powstał ogród społeczny z warzywami i owocami. Postawiono również kompostownik. Formalnie projekty można składać od 1 lipca do 22 września 2024 tego roku.

Ciekawostki o EURO których nie znałeś! Sprawdź!

Wszystkie samochody Buddy. Takimi furami bujał się po mieście! FB

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40