W sumie znaleziono około 240 krzewów marihuany

i

Autor: CBŚP W sumie znaleziono około 240 krzewów marihuany

Poznańskie CBŚP rozbiło wielkopolski gang narkotykowy! Wpadł lider i plantatorzy!

2021-03-12 18:30

Ośmiu zatrzymanych i kilogramy zabezpieczonych narkotyków - to bilans rozbicia grupy, która rozprowadzała środki odurzające na terenie Wielkopolski.

Gang narkotykowy działający na terenie Wielkopolski rozbiło poznańskie CBŚP. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła wprowadzić na rynek około 60 kilogramów marihuany. W sumie zatrzymano osiem osób, w tym lidera grupy.

Dwóch podejrzanych wpadło, gdy próbowali odjechać autem, w którym znajdowało się 5,5 kg marihuany. Wśród zatrzymanych znajduje się także dwóch prawdopodobnych plantatorów. W ramach działań policjanci przeszukali nieruchomości zajmowane przez podejrzanych i na dwóch znaleźli plantacje konopi.

Grupę rozbili funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy zatrzymali między innymi jej lidera oraz dwóch plantatorów. Podczas przeszukań znaleziono blisko 240 krzewów, a także urządzenia służące do produkcji - mówi Paweł Żukiewicz z CBŚP.

Między innymi lampy, elementy instalacji elektrycznej oraz systemu nawadniającego. Z zabezpieczonych krzewów i gotowych narkotyków można by przygotować kilkanaście tysięcy działek dilerskich o wartości szacunkowej około kilkuset tysięcy złotych.

Grupa działała głównie na terenie Kalisza i okolic. Sprawą zajmuje się już Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018