telefon

i

Autor: Canva

Ekonomia

Prawie ćwierć miliona Polaków ma dług w firmach telekomunikacyjnych. To ponad pół miliarda złotych!

Rachunki trzeba płacić. Internet i rozmowy telefoniczne nie są za darmo. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru długów nie wie o tym blisko ćwierć miliona Polaków, którzy mają dług w firmach telekomunikacyjnych. Zadłużenie to wynosi ponad pół miliarda złotych. Nie płacą głównie osoby w młodym i średnim wieku.

Polacy nie płacą rachunków za telefon i internet?

Rachunki płacić trzeba, jednak jeśli chodzi o rachunki za telefon i internet nie czyni tego 232 tysiące Polaków, którzy są w Krajowym Rejestrze Długów. Ich dług wobec firm telekomunikacyjnych wynosi aż 571 milionów złotych. To średnio 3 tysiące złotych na jednego dłużnika.

Kto nie płaci rachunków?

Według danych przedstawionych przez Krajowy Rejestr Długów to mężczyźni z grup wiekowych 26-35 i 36-45 lat. Od 2020 odebrano z tego tytułu 11 milionów raportów. To głównie mieszkańcy średnich i dużych miast (20 tysięcy mieszkańców i więcej) z województw śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Polacy nie płacą rachunków w terminie!

Jak czytamy w raporcie KRD, w 2023 roku blisko 25 procent Polaków nie zapłaciło w terminie swojego rachunku. Aż 47 procentom nie udało się to w przypadku rachunku za media (10 procent nie zapłaciło go w ogóle). Jeśli chodzi o internet i telefon spóźnialskich było 30 procent. 

Zobaczcie, jak oszczędzać na rachunkach!

Komornik zabrał mu ciągnik za długi sąsiada!

Quiz matematyczny. Czy jesteś mistrzem w szybkim dodawaniu?

Pytanie 1 z 10
Ile to jest 232+677?