Prototyp szczepionki na koronawirusa powstał w Poznaniu! [SZCZEGÓŁY]

2020-09-21 14:26 BP
Strzykawka
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Prototyp szczepionki na koronawirusa powstał w Poznaniu! Opracowali go ​naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Więcej szczegółów przeczytacie na stronie internetowej ESKI Poznań!

Prototyp szczepionki na koronawirusa powstał w Poznaniu. Stworzyli go naukowcy z Uniwersytetu Medycznego. Badania trwały od maja i polegały na wykorzystaniu inżynierii genetycznej i komórkowej. Powstały dwie wersje szczepionki - mysia oraz ludzka.

Podamy szczepionkę myszkom i zobaczymy jak one będą reagowały. Myszki mamy przygotowane, szczepionkę również. W ciągu kilku dni rozpoczniemy badania

mówi profesor Andrzej Mackiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W opracowaniu ludzkiej wersji pomogła szczepionka na czerniaka. Naukowcy zakładają, że szczepionka może trafić do obiegu za kilka miesięcy

Po wystąpieniu do Głównego Inspektora Farmaceutycznego zaczniemy przygotowywać się do produkcji. Musimy porobić odpowiednie banki. Linię produkcyjną mamy, bo jest ona niemalże taka sama jak przy szczepionce przeciwko komórkom rakowym.

Największym problemem są jednak fundusze. Naukowcy z Poznania szukają źródeł finansowania. Zainteresowanie badaniami wyraziły Kolumbia i Brazylia.

Prezydent influencerem. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 115

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.