Na zdjęciu koczowisko w rejonie ul. Lechickiej

i

Autor: Poznan.pl Na zdjęciu koczowisko w rejonie ul. Lechickiej

Psy, koty i świnie odebrane mieszkańcom romskiego koczowiska

2022-01-10 10:52

14 psów, sześć kotów oraz kilka świń wietnamskich odebrali przedstawiciele organizacji działającej na rzecz praw zwierząt mieszkańcom romskiego koczowiska w Poznaniu. W trakcie interwencji właściciel zwierząt zabił jedną ze świń – sprawę bada policja.

Jak powiedziała w poniedziałek PAP Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji, zdarzenie miało miejsce w sobotę. Funkcjonariusze interweniowali po zgłoszeniu Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane o możliwości przetrzymywania na terenie koczowiska zwierząt w złych warunkach.

"Na miejscu potwierdziliśmy, że warunki przetrzymywania zwierząt budzą poważne wątpliwości. Gdy przekazaliśmy właścicielowi, że te zwierzęta zostaną odebrane, by zapewnić im lepsze warunki bytowania doszło do incydentu: właściciel dokonał uboju jednej sztuki trzody chlewnej" – podała Marta Mróz.

Jak dodała, na miejscu wykonano oględziny i dokumentację miejsca zdarzenia, ustalono świadków. Sposób przeprowadzenia uboju ocenić ma biegły.

Fundacja poinformowała, że zabita podczas interwencji świnia była matką sześciu prosiąt. "Maluchy i druga świnia, zostały zabezpieczone, będziemy robić pilną zbiórkę na ich transport i utrzymanie, nie wiemy czy maluchy przeżyją" – poinformowali przedstawiciele fundacji.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!