Wydarzenia

PYRKON 2024: Zobacz najlepsze przebrania uczestników festiwalu!

2024-06-17 11:13

Każdego roku podczas Pyrkonu w całym Poznaniu spotkać można cosplayerów, osoby przebrane za księżniczki, rycerzy, magów czy postacie ze "Star Wars" oraz wiele, wiele więcej! Zobacz w naszej galerii najlepsze przebrania z tegorocznego festiwalu PYRKON.

PYRKON 2024: niesamowite miejsce spotkań

Każdego roku podczas Pyrkonu w całym Poznaniu spotkać można cosplayerów, osoby przebrane za księżniczki, rycerzy, magów czy postacie ze "Star Wars". Współorganizatorka Pyrkonu Laura "Asgardian Fraud" Czerwinski powiedziała PAP, że dla wielu cosplayerów punktem honoru jest przygotowanie na każdą dużą imprezę nowego stroju. Przyznała, że w ostatnich latach także w Polsce coraz łatwiej jest zdobyć materiały potrzebne do jego wykonania.

- Użyć można wszystkiego, nawet plastikowych łyżeczek znalezionych w jakiejś kawiarni. Natomiast do cosplayu zazwyczaj wykorzystywane są bardzo specyficzne materiały. Oczywiście wiele osób przyjeżdżających na Pyrkon kupuje gotowe stroje - cosplay to przede wszystkim zabawa, nie ma obowiązku własnoręcznego tworzenia kostiumu – powiedziała.

Na Pyrkonie działać będzie wypożyczalnia kostiumów i fotostudio cosplayowe. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs na najlepszy projekt.

W programie Pyrkonu znalazło się wiele wydarzeń muzycznych. Zagrają m.in. Nocny Kochanek, japoński zespół Burnout Syndromes czy zespół Jeremiah Kane. Specjalny koncert utworów kojarzonych z produkcjami SF przygotowuje Orkiestra Miasta Poznania przy MPK.

Podczas festiwalu na MTP staną stoiska ponad 300 wystawców mających w asortymencie m.in. gadżety ze znanych i mniej znanych uniwersów, ale też unikatowe, rękodzielnicze wyroby. W ubiegłym roku na Pyrkonie pojawiło się ponad 52 tys. osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Listen on Spreaker.