matematyka

i

Autor: Canva

Quiz

Quiz. Czy znasz podstawy matematyki? Te zadania są banalnie proste!

Wielu z nas, którzy chodzili do szkoły, prędzej czy później mogli trafić na problemy z królową nauką, jaką jest matematyka. Jedynie największe umysły ścisłe wchłaniały wszelkiego rodzaju wzory i zasady matematyczne, jak gąbka. Takie umiejętności, to droga do kariery naukowej, lub informatycznej. A Wy, jacy byliście z matematyki?

Matematyka - królowa nauk

Wielu z nas tych, którzy nie lubili matematykę, mówiło, że jesteśmy "humanistami". Chyba każdy z nas miał taki moment, w którym królowa nauk stanowiła problem. Czy to była algebra, geometria, a może już pierwiastki? To nic złego nie być orłem z matematyki, jednak warto próbować!

Kolejność wykonywania działań!

Już w szkole podstawowej uczymy się, że pierwsze zawsze są nawiasy, następnie potęgi i pierwiastki, później mnożenie i dzielenie, a następnie dodawanie i odejmowanie. Jeśli mamy do czynienia z dwoma nawiasami, zawsze pierwszym jest ten najbardziej zewnętrzny.

Czy jesteś dobry z matematyki? Sprawdź się w quizie!

Niezależnie, czy jesteś już po ukończeniu szkoły, czy masz dzieci w wieku szkolnym, lub jeszcze sam jesteś uczniem, możesz spróbować rozwiązać nasz quiz matematyczny! Na pewno sobie poradzisz, choć zapewniamy - nie jest on bardzo łatwy!

Quiz matematyczny. Te zadania rozwiążą tylko najlepsze umysły ścisłe!

Pytanie 1 z 10
Ile to będzie 2+2x2?
Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza

Zobacz, jak tegorocznych maturzystów z Poznania po napisaniu egzaminu z matematyki!