Popularne słodycze pod lupą. Silnie rakotwórcze

i

Autor: Fot. Getty Images

Quiz

Quiz. Pamiętasz te kultowe słodycze PRL-u? Jeżeli wychowałeś się w tamtych czasach, zdobędziesz komplet punktów!

Kto nie lubi słodyczy? To właśnie one są symbolem naszych dziecięcych czasów. Każdy z nas delektował się nimi szczególnie w latach beztroskiego dzieciństwa. Co jadały dzieci w PRL? Jeżeli wychowywałeś się w tamtych czasach to z łatwością rozwiążesz nasz quiz.

Kultowe słodycze. Tym zajadały się dzieci w PRL-u. QUIZ

PRL to niełatwy czas, jednak nawet w tym trudnym okresie ludzie musieli sobie radzić i doskonale im to wychodziło! Dzieci wychowane w tamtych latach z pewnością pamiętają wyjątkowy zapach pomarańczy podczas Świąt Bożego Narodzenia, a gdy nadchodziło lato wszyscy kupowali lody Bambino i oranżadę w woreczkach. Jeżeli właśnie się rozmarzyłeś, bo wróciłeś do tamtych czasów, to oznacza że z naszego quizu otrzymasz maksymalną ilość punktów! Sprawdź się!

Pamiętacie te przysmaki? To jadły dzieci w PRL-u. QUIZ

Pamiętasz czasy PRL-u? Byłeś wtedy nastolatkiem czy jeszcze dzieckiem? Jedno jest pewne! Jeżeli dorastałeś i żyłeś w tamtym okresie z łatwością rozwiążesz nasz quiz.

Groby SEKSBOMB PRLu Ich kariery ZNISZCZYŁ alkohol i depresja l Niezapomniani

Quiz. Najbardziej znane słodycze PRL-u. Jeżeli wychowałeś się w tamtych czasach, zdobędziesz 10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Słodkie kuleczki, najczęściej w polewie czekoladowej lub śmietankowej. Najbardziej znane to te, z piratem na opakowaniu. Co to takiego?

A teraz delikatny przeskok w czasie. Zobacz naszą galerię dotyczącą gier z dzieciństwa!

Listen on Spreaker.