Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu. Nie wszystkie dzieci znalazły swoje miejsca

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu. Nie wszystkie dzieci znalazły swoje miejsca

edukacja

Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu. Nie wszystkie dzieci znalazły swoje miejsca

2024-04-23 10:10

Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli w Poznaniu. Placówki opublikowały dane. Na ten moment miejsce zapewnione ma większość dzieci, ale do żadnego przedszkola na tym wstępnym etapie nie zakwalifikowało się 121 maluchów. O szczegółach piszemy poniżej.

Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu. Są wyniki

Rekrutacja do przedszkoli na nowy rok szkolny rozpoczęła się 20 marca. Wnioski o przyjęcie dziecka rodzice składali do 5 kwietnia. Miasto Poznań przygotowało 16 500 miejsc (w przedszkolach samorządowych - 13 700, w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych - 237, w publicznych przedszkolach prowadzonych przez inny organ - 2551).

Wyniki rekrutacji do przedszkoli w Poznaniu

11,2 tys. rodziców zadeklarowało, że ich dziecko będzie kontynuować naukę w obecnej placówce. Pozostało więc 5300 wolnych miejsc. Miejsce na ten moment ma zapewniona zdecydowana większość, bo 3548 dzieci, starających się o przyjęcie. Do żadnego przedszkola na tym wstępnym etapie nie zakwalifikowało się 121 maluchów. Nadal czekają jednak na nie aż 1233 wolne miejsca.

- Rodzice tych maluchów do 26 kwietnia muszą potwierdzić wolę zapisu dziecka. Można to zrobić drogą elektroniczną, za pomocą systemu Nabór lub bezpośrednio w przedszkolu. Wzór oświadczenia oraz instrukcja wysłania dokumentu drogą elektroniczną dostępne są na wskazanej wyżej stronie poświęconej naborowi. Brak pisemnego potwierdzenia jest jednoznaczne z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji - tłumaczą urzędnicy.

Co z dziećmi, które się nie zakwalifikowały do żadnego przedszkola? Na nie czeka 1233 wolnych miejsc (w tym 965 w przedszkolach samorządowych). Rodzice i opiekunowie maluchów, które nie dostały się do wybranej placówki mogą złożyć odwołanie. Mają na to 3 dni od ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu. Kiedy ostateczna lista?

30 kwietnia przedszkola ogłoszą listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

W przypadku, gdy dziecko nie zostanie zakwalifikowane i przyjęte do żadnej placówki rodzic otrzyma dla niego imienne skierowanie do przedszkola, szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi lub przedszkola publicznego prowadzonego przez inny organ, które dysponuje wolnymi miejscami. Skierowania będą sporządzane od 17 maja do 7 czerwca.

Rodzic może nie skorzystać z tego rozwiązania. W takim przypadku odbędzie się rekrutacja uzupełniająca. Rozpocznie się ona 11 czerwca, a uczestniczyć w niej będą przedszkola, dysponujące jeszcze wolnymi miejscami. Składanie wniosków potrwa 3 dni (do 14 czerwca).

Tak wygląda przedszkolna telewizja. Musicie to zobaczyć: