Koncert Charytatywny UAM - co to za wydarzenie?
- Od wielu lat zespół organizacyjny poszukuje sposobów na dotarcie do szerszej widowni, przekazując istotne wartości, takie jak pomoc, działalność społeczna i wrażliwość na otaczające nas problemy. W ramach tego dążenia od kilkunastu lat organizujemy Koncert Charytatywny w Auli Uniwersyteckiej, gromadząc wybitnych polskich artystów, by wspólnie poruszyć umysły i serca dla wsparcia tych, którzy potrzebują pomocy - tłumaczy nam prof. UAM dr hab. Krzysztof Hajder, jeden z pomysłodawców inicjatywy.
Zagrali z nimi już tacy artyści jak Wanda Kwietniewska, Stanisław Soyka, Czesław Mozil, Katarzyna Groniec czy Małgorzata Ostrowska. - Zespół artystów stale się powiększa, a nasze poprzednie edycje takie jak "Jednym Głosem z Wolną Ukrainą", "Zmalujmy coś dobrego" czy "Rewolucja Uśmiechu" to tylko liczne potwierdzenia nie tylko długiej historii, ale przede wszystkim skuteczności zespołu złożonego ze studentów, dydaktyków oraz przyjaciół uniwersytetu - dodaje prof. Hajder.
Polecany artykuł:
Koncert Charytatywny UAM 2024 - kto wystąpi? Co to za akcja "Republika Niewysłuchanych"?
- Po sukcesie ostatnich edycji koncertu, które skupiały się na wsparciu dzieci poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie, w tym roku postanowiliśmy podjąć problem depresji wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie z Fundacją Fiona tworzymy XIII Edycję Koncertu, a wszystkie zebrane środki oraz kampania marketingowa mają na celu profilaktykę psychologii dziecięcej - tłumaczą organizatorzy.
Podczas XIII Koncertu Charytatywnego UAM 5 czerwca w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu wystąpią m. in. Czesław Mozil, Katarzyna Groniec, Swiernalis oraz Runforrest.
Już niebawem będzie można nabyć bilety w formie cegiełek. Więcej informacji na ten temat pojawi się na koncie kampanii w mediach społecznościowych.
Koncert będzie kulminacją trwającej już kampanii społecznej pt. "Republika Niewysłuchanych". W jej ramach zorganizowano już szereg innych wydarzeń, takich jak "Wyborcze DJ sety" czy "Spektakl Słowo na D". Patronami kampanii zostali Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Najbardziej oblegane kierunki studiów na UAM. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce