Rowerzyści Poznań

i

Autor: Pixabay

Podróże

Rowerem z Jeżyc do Mongolii. Wyprawa życia przed poznańskimi podróżnikami

2024-06-18 14:40

Łukasz Majewski i Pola Klaus za niecałe dwa tygodnie wyruszą w podróż życia. Z poznańskich Jeżyc do środkowowschodniej Azji na rowerze. Przed nimi 15 krajów i około 15-nastu tysięcy kilometrów! Więcej szczegółów w artykule.

Najdalsza i najbardziej wymagająca wyprawa

15 krajów i w sumie około 15-nastu tysięcy kilometrów. Łukasz Majewski znany już ze swoich wypraw do Pakistanu czy Senegalu, tym razem zdecydował się na podróż z partnerką, aż do Mongolii.

Będzie środek zimy, temperatura spada do -30, nawet -35 stopni, więc trzeba mieć dobry śpiwór, namiot, bo jakby cała podróż też odbywa się w takiej konwencji, dosyć low budżet, więc jest spanie na dziko - mówi Łukasz Majewski. Dla Poli Klaus, która wyruszy z Łukaszem, taka podróż będzie pierwszą, długą wyprawą. Razem będą jechać aż do gruzińskiego Tbilisi.

Przygotowania to są na razie takie sprzętowe, jeżeli chodzi o przygotowania fizyczne to tych, na razie nie ma, zaczną się w sumie od 1-go lipca - dodaje Pola.

Para podróżników za dwa tygodnie wyruszy, a obecnie są na etapie budowania swoich pojazdów. - Te nasze rowery to są takie proste rowery, z lat 90' stalowe ramy, bardzo prosty osprzęt, tam nie ma jakiejś wyższej matematyki. Koszt takiego roweru jest 1500 zł na moje - podsumowuje Łukasz Majewski.

Początek wyprawy 1-go lipca. Wszystko możecie śledzić w mediach społecznościowych pary na Instagramie "Nomada w podróży".

Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Zobacz nasze zdjęcia:

Rowerzyści opanowali miasto! Za nami kolejny przejazd Bydgoskiej Masa Krytycznej