Polecany artykuł:
Dofinansowanie do in vitro w Poznaniu. Ile wynosi dokładnie dofinansowanie?
Jak podaje w niedzielnym (5 lutego 2023 r.) komunikacie PAP według danych z poznańskiego magistratu uczestnicy mogą liczyć na trzykrotne dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub trzykrotnego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka.
Kto może skorzystać z dofinansowania do in vitro?
Pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim pary, które mieszkają w Poznaniu i tu płacą podatki mogą ubiegać się o dofinansowania do in vitro w ramach miejskiego programu dotacyjnego. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lata. Do tej pory dzięki niemu urodziło się 450 dzieci. Przypomnijmy, że druga edycja dofinansowania do in vitro trwa on od 2021 roku do 2024.
"Cieszę się, że program przyniósł szczęście już tylu poznańskim rodzinom. W Poznaniu wspieramy osoby dotknięte niepłodnością już od ponad sześciu lat, dla wielu z nich in vitro to jedyna szansa na upragnione dziecko" – powiedział dla PAP, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Program jest realizowany przez trzy placówki lecznicze, wybrane w postępowaniu konkursowym. Druga edycja programu potrwa do końca 2024 roku.
Polecany artykuł: