Port lotniczy Ławica

i

Autor: facebook.com / Port Lotniczy Ławica

Ryanair zamraża loty z Poznania! Na Ławicy zostaną tylko połączenia do Warszawy i Amsterdamu

2021-01-12 19:30

Ryanair zawiesza połączenia z Ławicy co najmniej do końca marca. Po zamrożeniu rejsów, w styczniu z Poznania pasażerowie polecą już tylko do Warszawy i Amsterdamu.

Ryanair zawiesza połączenia z Ławicy co najmniej do końca marca. Przez pandemię w najbliższy poniedziałek z poznańskiego lotniska odleci ostatni samolot tych linii. To rejs do Dublina. Mimo, że decyzja przewoźnika zaskoczeniem nie jest - to dla portu jest bolesna - i wcale niejedyna, mówi Błażej Patryn, rzecznik Ławicy.

Jeżeli chodzi o inne linie lotnicze, to sytuacja jest bardzo podobna. Większość podjęła decyzję o tym, żeby dopiero od rozkładu wiosna- lato planować powrót połączeń. Od Ryanaira mamy dobre widomości o lotach do Wenecji, od Lotu - do Burgas.

Po zamrożeniu połączeń Ryanaira, w styczniu pasażerowie z Poznania mogą polecieć już tylko do Amsterdamu i Warszawy. Taka przerzedzona siatka połączeń nie wpłynie jednak na decyzję o kolejnych zwolnieniach na lotnisku.

Ten stan, który miał miejsce do końca ubiegłego roku, czyli cały proces optymalizacji na poziomie 16%, nadal pozostaje niezmieniony. 

W zeszłym roku wyleciało z Poznania i przyleciało do niego w sumie ponad 650 tysięcy pasażerów. To prawie trzydziestoprocentowy spadek w ruchu lotniczym na Ławicy w porównaniu rok do roku.

Punkt Szczepień na MTP już otwarty!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant