Wsparcie samorządów dla Teatru Muzycznego w Poznaniu

i

Autor: Poznan.pl

Samorządy wspierają Teatr Muzyczny. W jaki sposób?

2020-12-30 11:00

Samorządy - Poznań i powiat poznański - zadeklarowały współpracę w zakresie wsparcia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu. W środę, 30 grudnia podpisany został w tej sprawie list intencyjny. W jaki sposób samorządy oferować chcą wsparcie dla teatru?

Oba samorządy doceniają rolę Teatru Muzycznego, który działa dla mieszkańców Poznania oraz powiatu poznańskiego. Ta funkcjonująca od 65 lat instytucja propaguje kulturę i wzmacnia rangę oraz rolę Metropolii Poznań na mapie kraju, zaspokajając jednocześnie potrzeby kulturalne mieszkańców.

- Dlatego naturalnym staje się usankcjonowanie tej współpracy, w tym również wsparcie finansowe, jakie planujemy przekazać w przyszłym roku dla tej instytucji kultury - mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Współpraca Teatru Muzycznego i powiatu poznańskiego ma już pierwsze konkretne efekty. Dzień wcześniej bowiem (29 grudnia) odbyła się premiera na Facebooku oraz kanale YouTube wyjątkowego koncertu z największymi przebojami musicalowymi pt. "Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia". Wydarzenie to dedykowane jest pracownikom służby zdrowia; lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, administracji szpitali, ratownikom medycznym czy dyspozytorom pogotowia - słowem wszystkim, którzy od prawie roku, każdego dnia stawiają czoła pandemii oraz walczą o zdrowie i życie każdego z nas.

Specjalna aplikacja pomoże w dobraniu stylowego stroju

- Przy okazji pomożemy też artystom, którzy w ostatnich miesiącach także znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Zróżnicowany repertuar, złożony z największych hitów musicalowych ma zapewnić wszystkim świetną zabawę. Pozwolić choć na te kilka chwil oderwać się od rzeczywistości - mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

W repertuarze znalazły się takie utwory, jak "Magic to do" z musicalu "Pippin", "Miłość szerzyć czas" z kultowej "Zakonnicy w przebraniu" czy "Chcę bohatera" z "Footloose".

Nagranie koncertu dostępne będzie bezpłatnie na kanale YouTube za darmo przez pół roku. Koncert można odsłuchać na stronie: https://youtu.be/5YJJQgFzMk0.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl