Santander Bank Polska

i

Autor: Santander Bank Polska

Bankowość

Santander Bank Polska. Sesje wychodzące i przychodzące. Kiedy przelew? Oto godziny księgowania

2024-04-26 8:15

Sesje wychodzące i przychodzące w Santander Bank Polska. O której Santander robi przelewy? To pytanie bardzo często zadajemy sobie, gdy czekamy na wypłatę od naszego pracodawcy. Dlatego też sprawdzamy, kiedy jest sesja przychodząca i wychodząca w Santander Bank Polska. Sprawdźcie szczegóły.

Wielu z nas robi bardzo często zakupy przez internet. Jeśli chodzi o np. elektronikę czy odzież niektórzy nie kupują tych rzeczy inaczej. Większe sklepy posiadają bramki płatnicze, które sprawiają, iż przelewy do danego sklepu docierają od razu. Jednak jeśli np. czekamy na wypłatę od pracodawcy, wykonujemy przelew do najbliższych lub opłacamy niektóre rachunki trzeba zdać się na przelew tradycyjny. Czas ich realizacji zależy od tzw. sesji przychodzących i wychodzących, które w każdym banku są nieco inne. W jakich godzinach przychodzą i wychodzą przelewy w Santander Bank Polska? Sprawdź!

Santander Bank Polska - sesje elixir

Podobnie jak inne banki, Santander Bank Polska przelewy w złotówkach i zlecane na rachunki do innych banków krajowych realizowane są w ramach tzw. systemu Elixir. Jest to system stworzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR), który służy właśnie do rozliczania złotówkowych transakcji między bankami krajowymi.

Santander Bank Polska - sesje przychodzące [GODZINY KSIĘGOWANIA]

Sesje przychodzące to godziny, po których pieniądze powinny być dostępne na koncie odbiorcy przelewu. Sesje przychodzące Santander Bank Polska ma trzy razy dziennie. To właśnie w tych godzinach mogą na waszym koncie pojawić się pieniądze, jeśli ktoś wykona wam przelew z innego banku.

  • Sesja I – 10:30
  • Sesja II – 14:30
  • Sesja III – 17:00

Santander Bank Polska  - sesje wychodzące [GODZINY KSIĘGOWANIA]

Sesje wychodzące natomiast są to godziny, w których pieniądze ''zostają wysłane'' z Waszego konta jeżeli robicie przelew komuś. Santander Bank Polska ma także trzy sesje wychodzące w ciągu dnia.

  • Sesja I – 8:15
  • Sesja II – 12:15
  • Sesja III – 14:45

W wyżej wymienionych pieniądze „wychodzą” od Was i ruszają do odbiorcy. Oczywiście jeśli osoba do której wysyłacie przelew ma konto jak wy w Santander, pieniądze dostanie od razu na konto. Jeżeli jednak zależy Wam na szybkim przesłaniu pieniędzy do drugiej osoby warto pomyśleć nad przelewem natychmiastowym.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!