Dziecko i komputer

i

Autor: Unsplash Laptopy i tablety trafią do kieleckich uczniów

Seks na wieży widokowej w Świętnie: Pracownik urzędu stracił pracę przez wyciek nagrania!

2020-08-17 13:17

Wracamy do sprawy, która wielu zbulwersowała, a wielu rozbawiła. Chodzi oczywiście o nagrania par uprawiających seks na wieży widokowej w Świętnie pod Wolsztynem. Pracownik urzędu, który miał chronić dane stracił pracę. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Jakiś czas temu opisywaliśmy Wam historie z wieży widokowej w Świętnie w okolicach Wolsztyna. Kamery miejskiego monitoringu nagrały tam dwie pary uprawiające seks. Sprawa z pewnością nie wzbudziłaby takiego zainteresowania gdyby nie fakt, że nagranie zostało opublikowane w internecie. Oglądający je mogli bez problemu zobaczyć twarze uczestników zdarzenia, co bez wątpienia nie powinno mieć miejsca. W końcu każdy – mimo zaistniałej sytuacji – ma prawo do prywatności.

Dlatego sprawą zajął się wolsztyński Urząd Miasta. Burmistrz poinformował o sprawie prokuraturę. Sam podjął też kroki, o których informuje Gazeta Wrocławska. Pracownik działu informatyki stracił posadę. W urzędzie pracuje już nowy inspektor ochrony danych.

Poprzedni już nie pracuje

powiedział w rozmowie z dziennikarzami Wojciech Lis.

Sprawą zajmuje się też poznańska prokuratura. Prowadzone jest śledztwo pod kątem rozpowszechniania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody.

Teleturnieje, które pokochały miliony. Wiesz, na której stacji były emitowane? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
"Milionerzy" to teleturniej emitowany na antenie:
Napadła ją starsza pani bo nie miała maseczki!