grill

i

Autor: Jakub Chonchera

Miasto

Sezon grillowy w pełni. Śmietniki nad Wartą wciąż płoną. Jak temu zapobiec?

2024-06-24 13:36

Pożary pojemników na śmieci, wróciły nad brzegi Warty wraz z rozpoczęciem sezonu grillowego. W majówkę strażacy interweniowali tam niemal codziennie, a tylko w czerwcu śmietniki paliły się już 6 razy. Wszystko to, dzieje mimo 16 specjalnych śmietników na żar.

Sezon grillowy w pełni a razem z nim wrócił problem płonących śmietników nad Wartą. Jak powiedział nam Marcin Tecław z poznańskiej straży pożarnej, wrzucenie gorącego popiołu do plastikowego śmietnika to niemal pewny pożar.

Od kilku lat do dyspozycji grillujących poznaniaków są specjalne, betonowe kosze na gorący popiół

- W tym miesiącu interweniowaliśmy 7 razy, jest to o połowę mniej niż w poprzednim miesiącu, kiedy ten sezon grillowania się dopiero rozpoczynał. Niemniej cały czas te zdarzenia występują i związany z tym problem - mówi Tecław.

Od kilku lat do dyspozycji grillujących poznaniaków są specjalne, betonowe kosze na gorący popiół. - Na terenie Wartostrady podstawionych jest 16 pojemników na popiół i żar, one są zazwyczaj zlokalizowane bardzo blisko tych pojemników do selektywnej zbiórki - mówi Michalina Magdziarz z Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

Kiedy zauważymy pożar, powinniśmy jak najszybciej wezwać straż pożarną, a jeśli ogień nie zdąży się jeszcze rozwinąć, możemy spróbować ugasić go sami na przykład wodą z rzeki.

Grill Show 2024 w Poznaniu. Sprawdź naszą galerię:

Tak wygląda Marywilska 44 dwa miesiące po wielkim pożarze, który strawił większość kompleksu handlowego