Tramwaj Poznań

i

Autor: MPK Poznań Tramwaj Poznań

Spore zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej!

2021-11-13 14:04

Tramwaje i autobusy w centrum Poznania pojadą zmienionymi trasami.

Od poniedziałku z powodu rozpoczęcia modernizacji kolejnego odcinka ulicy św. Marcin przestaną kursować tam dwie linie tramwajowe.

Prace te uniemożliwią kursowanie tramwajów ulicami: św. Marcin, Gwarną i Towarową, co spowoduje zmiany na liniach numer 2 i 13.

Mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. 'Dwójka' pojedzie przez Roosevelta i Most Dworcowy, a 'trzynastka' przez Most Teatralny i Fredry. Nieco inaczej będą także kursowały autobusy w rejonie ulicy św. Marcin. Na czas modernizacji zmiany będą także na Kaponierze od strony Mostu Uniwersyteckiego.

Wyłączony z użytkowania będzie przystanek autobusowo-tramwajowy Rondo Kaponiera w ciągu ulicy św. Marcin oraz przystanki: Towarowa, Zamek i Gwarna. Przy Kaponierze autobusy w obu kierunkach zatrzymywać się będą na nowych, tymczasowych przystankach Rondo Kaponiera.

Z pozytywnych informacji - na Dąbrowskiego, między Mostem Teatralnym a Rynkiem Jeżyckim, powrócą linie 17 i 18. Przebudowa przystanków Rynek Jeżycki na Dąbrowskiego jeszcze trwa, dlatego przy Kinie Rialto powstały tymczasowe przystanki.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: