Sprzedawał nielegalne leki na potencję w sieci. To, co policjanci znaleźli w jego domu, wprawiło ich w osłupienie!

2026-06-23 13:32

Poznańscy funkcjonariusze zatrzymali 31-latka, który w internecie nielegalnie sprzedawał leki na potencję i anaboliki. Zgromadził u siebie prawdziwą farmaceutyczną hurtownię, a swoje towary wysyłał na całą Europę.

Śledczy odkryli, że 31-latek od dłuższego czasu zarabiał na internetowym handlu specyfikami. Za pomocą znanych platform sprzedażowych przyjmował zlecenia na preparaty na potencję oraz sterydy anaboliczne, które następnie wysyłał do klientów w kraju i za granicą. Podczas zatrzymania okazało się, że w swoim mieszkaniu urządził nielegalny magazyn z prawdziwego zdarzenia.

Ujawniliśmy i zabezpieczyliśmy kilkaset opakowań z zawartością łącznie 147 016 tabletek, 4 111 fiolek do iniekcji, 112 saszetek z zawartością żelu do spożycia o wartości czarnorynkowej ok. 400 tys. zł. - mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 

Funkcjonariuszom udało się również zablokować dostarczenie 26 paczek wysłanych przez mężczyznę poprzez paczkomaty.

Asortyment 31-latka obejmował głównie preparaty stymulujące hormony. Wśród nich znajdowały się anaboliki, czyli syntetyczne odpowiedniki testosteronu, często stosowane przez osoby pragnące w krótkim czasie zwiększyć masę i siłę mięśni.

Usłyszał zarzut z art. 124 Ustawy o prawie farmaceutycznym za który grozi do 2 lat więzienia - mówi Święcichowski.

Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu. Mężczyzna otrzymał również zakaz opuszczania kraju.

Obława na byłego policjanta w Mierzawie