EURO 2024

Strefa kibica w Dortmundzie: tak kibicowali Biało-Czerwoni!

2024-06-25 20:13

Polska zremisowała z Francją w ostatnim swoim meczu na EURO 2024. Punkt co prawda podopiecznym Michała Probierza nic nie daje, jednak taki wynik może wlać w serca kibiców nadzieję. Na stadionie było Biało-Czerwono. Podobnie bawili się kibice w strefie kibica w Dortmundzie.

Polacy bawili się świetnie. Tak wyglądała strefa kibica w Dortmundzie

Remis z Francją jest niczym wygrana! Z pewnością jeden punkt w ostatnim meczu jest niemałą niespodzianką Reprezentacji Polski, która w Dortmundzie pożegnała się w godnym stylu z EURO 2024. Na trybunach zasiadły tysiące kibiców ubranych w Biało-Czerwone barwy. Nie inaczej było w strefie kibica w Dortmundzie. Jak wygląda tam zabawa? Zobaczcie w naszej galerii i materiale video.

Tak kibicują Biało-Czerwoni w strefie kibica w Dortmundzie podczas meczu Polska- Francja.

Czwarty turniej finałowy Polaków bez wygranego meczu

Polscy piłkarze remisem w Dortmundzie z Francją 1:1 zakończyli udział w mistrzostwach Europy w Niemczech. Już wcześniej - po porażkach z Holandią 1:2 i Austrią 1:3 - był wiadomo, że zajmą ostatnie miejsce w grupie i nie awansują do fazy pucharowej.

To czwarte ME - po 2008 roku w Austrii i Szwajcarii, cztery lata później, kiedy byli współgospodarzami wraz z Ukrainą oraz w 2021 roku, kiedy turniej był rozsiany po całym kontynencie - gdy kończą rywalizację bez wygranego meczu.

Znacznie lepiej poszło biało-czerwonym w 2016 roku, kiedy wygrali dwa mecze grupowe, a w 1/8 finału pokonali także Szwajcarię, choć dopiero po rzutach karnych. Odpadli w ćwierćfinale, ulegając w konkursie "jedenastek" Portugalii.

Łączny bilans Polaków w ME to 17 meczów, w których odnieśli w dwa zwycięstwa, osiem razy zremisowali (wliczając spotkania ze Szwajcarią oraz z Portugalią rozstrzygnięte w karnych) i doznali siedmiu porażek. Bramki: 14-21 na niekorzyść biało-czerwonych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!