Senior

i

Autor: Unsplash

Surfowanie po Internecie nie będzie miało przed seniorami już żadnych tajemnic!

2020-05-14 11:19

Te działania mają przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu seniorów. Zwłaszcza teraz, w obliczu pandemii, kiedy częściej zaglądamy do Internetu, a brak wiedzy w tym zakresie może utrudniać nam kontakt z bliską osobą czy po prostu dostęp do informacji - tłumaczy Aleksandra Gracjasz z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Surfowanie po Internecie nie będzie miało przed seniorami już żadnych tajemnic! Ruszył „Telefon porad cyfrowych”, dzięki któremu starsze osoby dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z nowych technologii. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 603 489 205, a konsultant odpowie na pytania.

Te działania mają przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu seniorów. Zwłaszcza teraz, w obliczu pandemii, kiedy częściej zaglądamy do Internetu, a brak wiedzy w tym zakresie może utrudniać nam kontakt z bliską osobą czy po prostu dostęp do informacji

mówi Aleksandra Gracjasz z Centrum Inicjatyw Senioralnych. I dodaje, że na konsultacje nie obowiązują zapisy. Dyżury telefoniczne odbywają się 3 razy w tygodniu.

Pomagamy w rozwiązywaniu problemów z komputerem, tabletem, smartfonem czy aparatem fotograficznym. Podpowiemy jak wysłać maila, jak na przykład pobrać z Internetu aplikację czy programy, które umożliwią bezpłatne rozmowy przez Internet.  

W Poznaniu, poza „Telefonem porad cyfrowych”, działają jeszcze inne bezpłatne usługi pomocowe dla seniorów, między innymi mogą oni skorzystać z pomocy zrobienia zakupów, czy też z karty Poznań Viva Senior, w ramach której mogą na przykład poprosić o pomoc w sprzątaniu nagrobków bliskich, wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny. Mogą również połączyć się z telefonem serdeczności. Więcej informacji na stronie CIS-u.

Sonda
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?
Tylko w miniony weekend policjanci interweniowali wobec blisko 60 osób. Posłuchaj:
Operacja oka