Przyroda

Szachty zachwycają o tej porze roku. Wybierzmy się na wirtualny spacer w to urokliwe miejsce [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Poznania uwielbiają wybierać się na Szachty. To wyjątkowo malowniczy obszar stolicy Wielkopolski z kompleksem stawów, łąk, lasów i ścieżek. Gdzie on się znajduje i jak wygląda? Zapraszamy Was na wirtualny spacer w to miejsce.

Szachty w Poznaniu. Historia miejsca

To miejsce przeznaczone dla miłośników przyrody, spacerów i wycieczek rowerowych. Kiedyś było to centrum przemysłu ceglanego, którego wizytówką jest m.in. dom Kindlera wybudowany z cegły własnej produkcji. To zamieszkały zabytkowy budynek z około 1910 roku. Można go zobaczyć już na samym początku zwiedzania Szacht, wchodząc od ulicy Leszczyńskiej - relacjonuje serwis poznan.pl.

Szachty zajmują potężny obszar! To idealne miejsce na wycieczkę rowerową lub spacer

Szachty w Poznaniu to tak naprawdę dawne cegielniane zagłębie miasta. Obecnie teren został przekształcony w ogólnodostępny park. Mało tego, wokół dawnych dołów wyrobiskowych, dzisiaj będących stawami, wytyczono liczne ścieżki i alejki, co daje bardzo spokojną i otoczoną bujną przyrodą przestrzeń rekreacyjną. Jedną z głównych atrakcji parku jest 25-metrowa wieża widokowa.

Co ciekawe na tym mocno zmienionym przez człowieka terenie, bardzo interesująco prezentuje się przyroda. Naliczono tutaj ponad 300 gatunków roślin w tym około 60 gatunków drzew! Roślinność wyrosła tutaj samorzutnie, dostosowując się do lokalnych warunków, które ukształtowała w dużej mierze działalność człowieka. Poza bogatą i różnorodną florą, równie bogato prezentuje się fauna, szczególnie wodna oraz ptactwo - informuje serwis kierunkowo.pl. Sami widzicie, warto spacerować w tym miejscu. 

Będzie park nad Południową Obwodnicą Warszawy