Policja

Szczególny jubileusz policjanta z Gniezna. Ma za sobą 40 lat w mundurze. Dwukrotnie przepłynął Jezioro Lednickie i skacze na spadochronie!

2024-01-17 8:24

Asp. sztab. Adam Owczarzak z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, obchodzi jubileusz 40-lecia służby w policyjnym mundurze. Ma za sobą wiele szkoleń, współpracuje z rozmaitymi służbami, a nawet skacze na spadochronie. Więcej szczegółów w artykule!

Adam Owczarzak pełni służbę od 1984 roku. Głównie związany był z Wydziałami Prewencji i Kryminalnym. Od samego początku doskonalił swoje umiejętności. Oprócz uczestnictwa w szkoleniach resortowych dokształcał się z jednostkami specjalnymi Wojska Polskiego i Policji zdobywając różne patenty instruktorskie, takie jak strzelania, taktyk interwencji, nurkowania, czy alpinistyczne.

Adam Owczarzak zorganizował pierwszy w historii skok na spadochronie nad Gnieznem

W 2018 roku dla upamiętnienia obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę czterech spadochroniarzy wyskoczyło z samolotu przelatującego nad Pierwszą Stolicą Polski z flagami, w tym asp. szt. Adam Owczarzak. Był to pierwszy w historii skok na spadochronie nad Gnieznem, zrealizowany z jego inicjatywy. Policjant ten w sumie wykonał ponad 700 skoków ze spadochronem - czytamy w policyjnym komunikacie.

Dodajmy, że asp. szt. Adam Owczarzak od wielu lat prowadzi kursy samoobrony dla kobiet. Panie podczas zajęć dowiadują się jak rozpoznawać sytuacje niebezpieczne i reagować na przemoc, ale przede wszystkich poznają podstawowe techniki samoobrony.

Dwukrotnie przepłynął Jezioro Lednickie

Policjant brał udział w wielu niezwykłych inicjatywach. - Dwukrotnie przepłynął Jezioro Lednickie. Ostatnio w sierpniu 2023 roku, dla uczczenia wszystkich gnieźnian, którzy oddali życie podczas bitwy warszawskiej i uczczenia przedwcześnie zmarłej żony, urodzonej w sierpniu. Jezioro w obie strony wzdłuż brzegu liczy ponad 20 kilometrów. Adamowi zajęło to 10 godzin - podano w komunikacie.

Od wielu lat jest dowódcą gnieźnieńskiej grupy realizacyjnej, która brała udział w zatrzymywaniu szczególnie niebezpiecznych przestępców na terenie Gniezna i terenu całego kraju. Dodajmy, że miał do czynienia już z dealerami narkotyków i złodziejami samochodów.

Asp. szt. Adam Owczarzak w ramach jubileuszu i podziękowań za wiele wspaniałych inicjatyw, otrzymał od Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie - insp. Przemysława Kozaneckiego - pamiątkowy grawerton. Tego dnia padło wiele słów uznania.

To on miał podjąć próbę zabicia policjanta. Podpalił auto, by zatrzeć ślady