Szpital MSWiA przekształcony w jednoimienny? Dramatyczny apel pacjentów! [WIDEO]

2020-10-16 11:29 DR
Szpital
Autor: pixabay.com

Szpital MSWiA przy ulicy Dojazd w Poznaniu ma zostać przekształcony w szpital jednoimienny. Pacjenci, którzy obecnie przebywają w szpitalu, w rozmowie z naszą reporterką zaapelowali do wojewody, by ten przemyślał tę decyzję. - Odbieracie nam możliwość leczenia – mówią. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Od jakiegoś czasu sytuacja związana z koronawirusem w Wielkopolsce wygląda bardzo źle. Coraz częściej mówi się o przekształceniu kolejnego szpitala w szpital jednoimienny. Po szpitalu im. J. Strusia przy Szwajcarskiej urzędnicy myślą o zmianie szpitala MSWiA w Poznaniu przy ulicy Dojazd. Mieliby tam być leczeni tylko pacjenci z koronawirusem. Naszej reporterce, Oldze Sokal, udało się porozmawiać z jedną z pacjentek szpitala. Jej dramatyczny apel chwyta za serce.

Zostanie nam odebrana możliwość leczenia. Zostaniemy bez opieki, bo klinika na Szamarzewskiego (hematologii - red.) jako jedyna w tym momencie nie jest w stanie nas wszystkich obsłużyć. W imieniu nas wszystkich z tego oddziału proszę jeszcze raz o przeanalizowanie decyzji. Dla nas te działania są naszym powolnym uśmiercaniem

mówi nam ze łzami w oczach pani, Sylwia Gajewska. Zobaczcie całą wypowiedź pacjentki szpitala MSWiA w Poznaniu.

Dramatyczny apel pacjentów szpitala MSWiA w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Z tymi planami NIE zgadzają się także lekarze pracujący w szpitalu. Jak podają - nieoficjalnie - lokalne media - 70 % z nich - grozi odejściem z pracy. Wojewoda nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przekształcenia szpitala przy ulicy Dojazd w szpital jednoimienny. Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie.​

AKTUALIZACJA:

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wycofał się z decyzji o przekształceniu szpitala MSWiA w Poznaniu w szpital zakaźny. Informację potwierdza rzecznik NFZ. W najbliższym czasie wojewoda ma wydać oficjalny komunikat w tej sprawie.