Spore zmiany czekają na rodziców odwiedzających ze swoimi dziećmi szpital przy Krysiewicza. Trwa tam program pilotażowy polegający na segregacji dzieci, który ma usprawnić opiekę nad pacjentami. Każdy kto zgłosi się do izby przyjęć, najpierw musi się zarejestrować, następnie trafia do specjalnie stworzonego na ten program gabinetu.
Jest to gabinet segregacji medycznej. Tam pracuje triażysta, który ocenia jaki jest stan tego pacjenta, czy pacjent pilnie wymaga pomocy medycznej, pilnie powinien być przyjęty do gabinetu pediatry, czy też chirurga, czy może zaczekać chwilę dłużej - mówi rzecznik prasowy szpitala, Urszula Łaszyńska.
Każdy pacjent otrzymuje tam opaskę w kolorze, który informuje o tym jaki będzie czas oczekiwania.
Kolorów jest pięć: czerwony, najpilniejszy, jest to działanie natychmiastowe. Taki pacjent nie może czekać. Są to dzieci w jakichś poważnych stanach zagrożenia życia. Pomarańczowa opaska - to jest pacjent, który wymaga pomocy bardzo pilnej, może czekać najwyżej 15 minut. Kolejna opaska jest w kolorze żółtym i jest to pomoc pilna - czas oczekiwania do 60 minut.
Dwie ostatnie opaski - zielona i niebieska dotyczą pacjentów, którzy mogą zaczekać dłużej. W przypadku niebieskiej opaski nawet do 6 godzin. Program potrwa do końca tygodnia. Jeżeli się sprawdzi to niewykluczone, że za jakiś czas zostanie wprowadzony na stałe.