Te memy warto zapamiętać. Po meczach Polaków na EURO mogą dostać drugie życie

2024-06-13 10:24

Już za chwilę EURO 2024! Reprezentacja Polski trafiła do bardzo trudniej grupy z Holandią, Austrią i Francją - o awans do dalszej fazy będzie bardzo ciężko. Wszyscy jednak liczymy na to, że będzie dobrze - jeśli tak się nie stanie to już teraz mamy dla Was MEMY, które będą krążyć po internecie w czasie EURO.

Polska na EURO 2024! Pierwszy mecz już w niedzielę z Holandią!

150 meczów, 82 gole - to bilans prawie 16 lat występów Roberta Lewandowskiego w piłkarskiej reprezentacji Polski. Należy do niego wiele rekordów drużyny narodowej, a gdy go brakuje, to - zwłaszcza w meczach o stawkę, jak to będzie miało miejsce w niedzielę z Holandią - kadrze idzie jak po grudzie.

Snajper Barcelony z powodu naderwania mięśnia dwugłowego uda, jakiego nabawił się w poniedziałkowym meczu towarzyskim z Turcją (2:1), opuści inauguracyjne spotkanie biało-czerwonych w mistrzostwach Europy z Holandią w Hamburgu. To będzie bezprecedensowa sytuacja, gdyż do tej pory - od 2012 roku - Lewandowski wystąpił we wszystkich 18 meczach reprezentacji Polski w wielkich turniejach, do tego zawsze w pełnym wymiarze czasu, niezależnie, czy mecz trwał 90, czy 120 minut.

Prawie 36-letni napastnik premierowy występ w narodowych barwach zaliczył 10 września 2008 roku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z San Marino. Ówczesny trener Leo Beenhakker wpuścił go wówczas na boisko w 59. minucie, a osiem minut później młody napastnik cieszył się z pierwszego trafienia w narodowych barwach, ustalając wynik na 2:0. Wcześniej golami uczcił pierwsze występy w ówczesnej drugiej lidze w Zniczu Pruszków, w ekstraklasie w Lechu Poznań, a później w Bayernie Monachium.

Dotychczas aż 150 razy założył koszulkę z orzełkiem na piersi, uzyskał w niej 82 gole i od wielu lat jest liderem oraz kapitanem kadry narodowej. Przez prawie 16 lat od debiutu występów mógł uzbierać ponad 180, ale z racji przemęczenia, rzadziej urazów, część spotkań opuścił, choć w zdecydowanej większości towarzyskich.

Lewandowskiego w niedzielnym meczu nie będzie. My za to przygotowaliśmy już MEMY, które mogą po meczu krążyć!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!