Rynek Poznań

i

Autor: Agnieszka Janiszewska

Turystyka

Te miejsca w Wielkopolsce zostały nominowane do rankingu Cuda Polski 2024! Wśród nich jest atrakcja z Poznania!

Czas na kolejne nominacje. Ruszyła następna edycja plebiscytu Cuda Polski, organizowanego przez magazyn „National Geographic Traveler”. W Wielkopolsce zostały nominowane trzy miejsca. Jesteście ciekawi jakie? Szczegóły w artykule.

Cuda Polski 2024. Jak przypominają organizatorzy, o tytuł, tak jak w poprzednich latach, powalczy 48 miejsc z całego kraju. Kto zwycięży? O ty zadecydują czytelnicy w głosowaniu internetowym. 

Cuda Polski 2024. Z Wielkopolski nominowano 3 miejsca

W poprzedniej edycji nagrodę z naszego województwa przyznano Antidotum Airshow w Lesznie. Jest to wydarzenie, które przyciąga tłumy z całej Europy. Każdego roku w czerwcu, do Leszna przybywają najlepsi piloci cywilni i wojskowi z Europy!

Jaki będzie tegoroczny zwycięzca konkursu Cuda Polski 2024 z Wielkopolski? Aż przez cztery tygodnie internauci z całej Polski mogą głosować na najbardziej atrakcyjne warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie.

W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To pokazuje, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku – wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe cuda Polski – zachęcimy jeszcze więcej osób nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju – mówi Łukasz Załuski, redaktor naczelny „National Geographic Polska”, czytamy w opublikowanym komunikacie.

Nominowani z Wielkopolski w plebiscycie Cuda Polski 2024. Jest jedno miejsce z Poznania!

W województwie wielkopolskim do kolejnej edycji Cuda Polski 2024 nominowano: 

  • Centrum Szyfrów ENIGMA (Poznań)
  • Kopalnia soli Kłodawa
  • Pyzdry

Centrum Szyfrów ENIGMA

Centrum Szyfrów Enigma to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania, dlatego nie dziwi nas fakt nominacji do plebiscytu Cuda Polski 2024. Jest to przestrzeń, która prezentuje historię złamania szyfrów Enigmy przez polskich kryptologów, którzy swoją pracę rozpoczęli w Poznaniu. Co więcej, dzięki temu miejscu, możemy poznać historię utajniania informacji na przestrzeni dziejów oraz rozwoju świata komputerów i informatyki.

Centrum Szyfrów Enigma opowiada prawdziwą historię sukcesu polskich matematyków. Upowszechnia ją i prezentuje na tle wyzwań dla umysłu: historii szyfrów oraz zmian technologicznych na świecie - czytamy na stronie obiektu.

Centrum Szyfrów. Lokalizacja

Kopalnia soli Kłodawa

Kłodawa może pochwalić się najgłębszą kopalnią soli w Polsce. Dodatkowo jest to największa czynna kopalnia soli kamiennej w naszym kraju!

Mało tego, tutaj wydobywa się najczystszą sól kamienną na świecie o barwie białej i unikalnej różowej – to jedyne złoże tej soli w Europie - czytamy na stronie obiektu. To jednak nie wszystko! Kłodawskie pokłady soli powstały 250 milionów lat temu i od tego czasu pozostawały nietknięte głęboko pod ziemią. Dlatego musicie przyznać, Kopalnia soli w Kłodawie, musiała dostać nominację National Geographic Polska.

Kopalnia soli Kłodawa. Lokalizacja

Pyzdry

- Poznań to metropolia, która uchodzi za jedną z najciekawszych na turystycznej mapie kraju. Jednak piękno Polski można dostrzec na każdym jej kroku. Dlatego zaglądamy znowu w głąb Wielkopolski - informuje serwis National Geographic Polska.

Tym samym trzecią i ostatnią nominacją do plebiscytu Cuda Polski 2024 są Pyzdry. Jest to fascynujące, małe miasto chociażby ze względu na fakt, że to właśnie tutaj odbywały się zjazdy książąt i królów, wydawano akty królewskie i zwoływano wiece rycerstwa oraz szlachty.

To jednak nie wszystko, z wyjątkowych tajemnic tego miasta! Dlatego Pyzdry zostały nominowane w tegorocznej edycji plebiscytu. 

Pyzdry. Lokalizacja

Grzyby w sezonie letnim? Dlaczego nie! Sprawdź nasz letni atlas grzybów!

Oderberg. Malownicze miasteczko tuż przy granicy z Polską