Pączki

i

Autor: Pixabay Pączki

Tłusty czwartek: Najlepsze pączki w Poznaniu są… No właśnie, gdzie? Wybierzcie! [SONDA]

2020-02-18 11:06

Tłusty czwartek zbliża się coraz większymi krokami. To dzień, w którym nikt nie liczy kalorii. Pączki dostępne są wszędzie – w marketach, osiedlowych sklepach, a także w cukierniach. Gdzie jednak są najlepsze? Weźcie udział w naszej sondzie i wybierzcie cukiernie produkującą najlepsze pączki w Poznaniu.

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed wielkim postem. W Polsce obchodzi się go objadaniem. Najczęściej słodyczami, a dokładniej mówiąc pączkami. Cukiernicy w tym okresie mają ręce pełne roboty. Szacuje się, że w okolicy tłustego czwartku poznaniacy i mieszkańcy okolicznych miejscowości zjadają około miliona sztuk tych przysmaków.

Pączki w Poznaniu można kupić praktycznie wszędzie. Są one dostępne w sklepach osiedlowych, w marketach, a także w cukierniach. Jeżeli chodzi o ceny, to te są bardzo zróżnicowane. Najtańsze pączki są oczywiście w dyskontach i sklepach wielkopowierzchniowych. Klienci często jednak narzekają na ich jakość. Drożej – ale podobno smaczniej – jest w cukierniach. Gdzie więc kupić pączka? No właśnie… O to postanowiliśmy zapytać Was. Wybraliśmy największe i najpopularniejsze cukiernie z Poznania. W których Wy kupujecie pączki? Weźcie udział w naszej sondzie.

Sonda
Najlepsze pączki są w cukierni...

Ile pączków planujecie zjeść w tłusty czwartek? Dawajcie znać.