Prześpij się z tym naprawdę działa. Naukowcy pokazali, jak sen pomaga w podejmowaniu decyzji

i

Autor: fot. Getty Images "Prześpij się z tym" naprawdę działa. Naukowcy pokazali, jak sen pomaga w podejmowaniu decyzji

Nauka

To prawdziwy przełom w nauce! Dwie osoby komunikowały się ze sobą przez sen

Za eksperyment rodem z filmu „Incepcja”, odpowiada REMspace – kalifornijski instytut, zajmujący się projektowaniem technologii, poprawiających jakość snu i świadomego śnienia. Tym samym badacze poinformowali, że udało się wymienić wiadomościami między dwiema śpiącymi osobami! Więcej szczegółów znajdziecie w artykule.

Udało się porozumieć podczas snu!

- Wczoraj komunikacja poprzez sny wydawała się czymś w rodzaju science fiction. Jutro stanie się to tak powszechne, że nie będziemy w stanie wyobrazić sobie życia bez tej technologii. Otwiera to drzwi do niezliczonych zastosowań komercyjnych, zmieniając sposób, w jaki myślimy o komunikacji i interakcji w świecie snów - przekazał, cytowany przez portal Dailymail.com, dyrektor generalny i założyciel REMspace Michael Raduga. Na czym polegał ten eksperyment?

Przekazali sobie wiadomość podczas snu. Jak to możliwe?

Dwóch uczestników badania spało w oddzielnych domach, a ich fale mózgowe były zdalnie śledzone przez urządzenie, które przesyłało dane do serwera. Następnie, gdy gdy serwer wykrył, że jeden z badanych miał świadomy sen, wygenerował losowe słowo w specjalnym języku i przesłał je drugiemu uczestnikowi za pomocą słuchawek. Kilka minut później, druga uczestniczka weszła w świadomy sen. Serwer przesłał jej zapisaną wiadomość od pierwszej uczestniczki, którą powtórzyła po przebudzeniu.

Jak relacjonuje portal Dailymail.com, REMspace udało się powtórzyć ten eksperyment z inną parą uczestników. Jednak badanie będzie musiało przejść rygorystyczną kontrolę, zanim firma będzie mogła definitywnie stwierdzić, że osiągnęli komunikację senną.

Technologia ta będzie jeszcze sprawdzana lub powielona przez innych naukowców. Jednak jeśli komunikacja senna zostanie potwierdzona, będzie to ważny kamień milowy w badaniach nad snem.

Bożonarodzeniowe słodycze 2024: