Tour de Pologne 2023 rozpocznie się w Poznaniu! Znamy szczegóły

i

Autor: ES Tour de Pologne 2023 rozpocznie się w Poznaniu! Znamy szczegóły

Tour de Pologne 2023 rozpocznie się w Poznaniu! Znamy szczegóły

2022-09-29 14:43

Potwierdziły się informacje dotyczące pierwszego etapu Tour de Pologne 2023. Ten odbędzie się w Poznaniu, o czym poinformowano na specjalnej konferencji prasowej. - To było moje marzenie - przyznał otwarcie prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak.

Tour de Pologne 2023 w Poznaniu

Tour de Pologne cieszy się wielką popularnością nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Każdego roku do naszego kraju przyjeżdża wielu czołowych kolarzy. W ostatnich latach wyścig odbywał się głównie na południu Polski. Niespełna tydzień temu TVP3 Poznań poinformowało, że jeden z etapów Tour de Pologne 2023 zawita do Poznania. W czwartek (29 września) te informacje się potwierdziły. W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa. - Nie mamy 20 czy 30 etapów, żeby objeżdżać Polskę dookoła. Ostatnio byliśmy na wschodzie i południu Polski, a teraz chcieliśmy wrócić na zachód. Zwróciłem się do prezydenta Poznania, marszałka i starosty, abyśmy razem zrobili imprezę - powiedział dyrektor wyścigu, Czesław Lang.

Tour de Pologne 2023 - data startu

Pierwszy etap jubileuszowej 80. edycji Tour de Pologne UCI WorldTour wystartuje i zakończy się w Poznaniu. Odbędzie się on 29 lipca 2023 roku. Po starcie zlokalizowanym na terenie Targów Poznańskich kolarze wyruszą w Wielkopolskę, a następnie wrócą na widowiskową metę na Torze Wyścigowym w Poznaniu. - Ciekawy finisz się zapowiada i to wartość dodana całej imprezy - dodał Lang.

Trasa ma liczyć 220 kilometrów. Start etapu odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie dzień wcześniej odbędzie się oficjalna prezentacja drużyn. - Prezentacja to taki czas, że będziemy mogli zobaczyć zawodników z bliska. Będzie można zobaczyć mistrzów. Będzie się ich miało na wyciągnięcie ręki. To fajny początek wyścigu - tłumaczył Lang. Metę zaplanowano na Torze Poznań.

Zadowolony z organizacji pierwszego etapu Tour de Pologne jest prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który jest fanem kolarstwa. - To było moje marzenie. Oglądam Tour de France, Giro d' Italia i Vuelta a Espana. Wiem, jaką siłę ma organizowany wyścig Tour de Pologne. Jestem dumny z tego, że udało się przekonać organizatora do tego, żeby ten pierwszy etap udało się zrealizować w Poznaniu. To najlepszy sposób na promocję regionu, miasta i powiatu - powiedział Jaśkowiak.

W przeszłości największy wyścig kolarski wielokrotnie przejeżdżał przez Poznań. Ostatni raz miało to miejsce w 2007 roku, kiedy w stolicy Wielkopolski zlokalizowana była meta czwartego etapu.

Tour de Pologne w Rzeszowie