Tramwaj wodny będzie kursować po Warcie [DATY, BILETY]

2021-06-02 11:06

Tramwaj wodny będzie kursować po Warcie! Weekendowe rejsy tramwajem wodnym po Warcie i wypożyczalnie kajaków czy motorówek - w tym sezonie znowu będzie można podziwiać Poznań z perspektywy rzeki. Od 5 czerwca do 29 sierpnia w rejsy turystyczne wyruszy tramwaj wodny!

Od 5 czerwca do 29 sierpnia w rejsy turystyczne wyruszy tramwaj wodny. W tym roku ze względu na przebudowę brzegów Warty statek będzie kursował na dwóch trasach (mapy w opisie):

  • Rejsy w kierunku północnym: od przystanku początkowego zlokalizowanego na wysokości ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) aż do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót przez przystanki: ul. Ugory (Szeląg), ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza z Chwaliszewa o godz. 11:00 i 17:00, a w niedziele o godz. 14:00.
  • Rejsy w kierunku południowym: od przystanku początkowego zlokalizowanego na wysokości ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) aż do mostu kolejowego na Starołęce. Powrót - do przystanku początkowego. W soboty tramwaj będzie rozpoczynał rejs o godz. 14:00 i 19:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00.

BILETY NA WODNY TRAMWAJ

Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg - Katedra - Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Wypożyczalnie sprzętu wodnego w Starym Porcie

Miejska wypożyczalnia motorówek i kajaków funkcjonuje w Starym Porcie od 26 maja do 31 sierpnia. Na amatorów sportów wodnych czekają tam 4 czteroosobowe łodzie motorowe, a także 10 kajaków dwuosobowych.

Koszt wypożyczenia motorówki to 60 zł za godzinę. W cenie paliwo, przeszkolenie oraz kamizelki. Kajak - 15 zł za godzinę lub 50 zł za dzień. Wypożyczalnia działa w godz. 8:00-20:00. Rezerwacji można dokonać wyłącznie pod numerem telefonu 603 427 569.

Ponadto w Starym Porcie otwarto już tymczasową przystań. Do 30 września można tam bezpłatnie zacumować jacht. Obecnie przystań dysponuje 15 miejscami, przy czym istnieje możliwość ich zwiększenia w miarę potrzeb. Zaplecze sanitarne dla użytkowników wyposażone jest w łazienkę z prysznicem i pralki. Docelowo przygotowany zostanie dostęp do prądu i wody.