Miasto

Trwa budowa nowej hali sportowej w Poznaniu. Zobaczcie zdjęcia z placu budowy

Nowa hala sportowa powstaje przy XX Liceum Ogólnokształcącym im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Poznaniu. Przy szkole na Osiedlu Wichrowe Wzgórze prace rozpoczęły się z początkiem 2024 roku. Prace według Poznańskich Inwestycji Miejskich prowadzone są zgodnie z planem.

Nowa hala sportowa w Poznaniu

Od stycznia 2024 roku na Osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu powstaje nowa hala sportowa. Znajduje się ona przy XX Liceum Ogólnokształcącym im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Hala będzie miała dwie kondygnacje. Na jednym będzie zlokalizowana hala, którą będzie można podzielić na dwie równe części, a na drugiej znajdą się trybuny.

Trwa budowa hali sportowej

Z racji na to, że hala będzie wybudowana przy szkole, będzie także z nią połączona. - Między nową halą a starą częścią szkoły powstanie łącznik. Przy wejściu do niego zaprojektowano rampę schodową, by ułatwić dostęp do niego osobom z niepełnosprawnościami - przekazują w komunikacie Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Roboty prowadzone są zgodnie z planem

Jak zapewnia PIM - Rozpoczęte pod koniec stycznia bieżącego roku roboty budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Powstały już fundamenty, zamontowano instalacje podposadzkowe w części socjalnej budynku i zakończono prace związane z izolacją pionową ścian. Trwa murowanie ścian parteru, betonowanie słupów i budowa kanalizacji deszczowej - powiedział Tomasz Płóciniczak, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Zobaczcie zdjęcia z prowadzonych robót

Przebudowa Placu Na Rozdrożu na finiszu. Kiedy koniec prac?