Szczur

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Szczur

Miasto

Trwa obowiązkowa deratyzacja w Poznaniu. Strażnicy miejscy sprawdzają, czy jest prowadzona!

Od 1 października w Poznaniu trwa druga w 2023 roku obowiązkowa deratyzacja budynków. Strażnicy miejscy, razem z funkcjonariuszami Powiatowego Państwowego Inspektoratu Sanitarnego sprawdzają, czy w budynkach wyłożono trutki, czy teren deratyzacji uporządkowano, oraz czy zamieszczono ostrzegawcze napisy.

Obowiązkowa deratyzacja w Poznaniu

Od 1 października w całym Poznaniu trwa druga w 2023 roku obowiązkowa deratyzacja budynków. Jest ona prowadzona w zabudowie wielolokalowej, w punktach gastronomicznych, tam gdzie prowadzony jest handel branży spożywczej, na targowiskach. Dodatkowo także w żłobkach, przedszkolach, szpitalach, hotelach, czy DPS-ach.

Straż miejska kontroluje deratyzację

Trutki powinny zostać wyłożone już od niedzieli 1 października. Do zarządców leży obowiązek, by kontrolować ilość i obecność wyłożonej trutki. Właściciele i zarządcy muszą pamiętać o poinformowaniu o wyłożeniu trutki, by nie zagrażała ludziom i zwierzętom. Straż Miejska wraz z Sanepidem kontrolują wszystkie miejsca. Sprawdzają, czy prawidłowo wyłożono i oznakowano trutki.

Deratyzacja od 25 lat w Poznaniu

Pierwszą obowiązkową deratyzację w Poznaniu wprowadzono w 1998 roku. Ma ona na celu zmniejszenie liczebności szczurów w mieście. Obecnie deratyzacja jest prowadzona dwa razy do roku, w kwietniu i we wrześniu. Jeżeli jednak w jakimś miejscu zobaczymy szczury, powinna być ona prowadzona na bieżąco.

Zobaczcie, co potrafią szczury!

Szczury obsiadły weterynarza