Policja

i

Autor: Materiały prasowe Czy można dostać mandat za zbyt wolną jazdę?

Policja

Ukradł auto w Środzie Wielkopolskiej. Tłumaczył, że chciał je odprowadzić na miejsce

Zdarzenie miało miejsce pod koniec maja 2024 roku w Środzie Wielkopolskiej. 22-letni mieszkaniec tej gminy "pożyczył" samochód marki audi. Jeszcze tego samego dnia policjanci zlokalizowali skradzione auto i mężczyznę, który je ukradł. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Mimo jego usprawiedliwiających tłumaczeń, za czyn grozi mu długoletnie więzienie.

"Pożyczył" auto i nie oddał

Zdarzenie miało miejsce pod koniec maja w Środzie Wielkopolskiej. Tamtejsi policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, której ukradziono auto, oraz kluczyki do niego. Policjanci natychmiast ruszyli do działań. Jak się niedługo później okazało, bardzo skutecznie.

22-latek ukradł auto w Środzie Wielkopolskiej

O sprawie informują średzcy policjanci. - Funkcjonariusze ustalili, że nie doszło do kradzieży, a do krótkotrwałego użycia pojazdu. Kryminalni ustalili sprawcę przestępstwa, był nim 22-letni mieszkaniec gminy Środa Wlkp. - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Nawet 5 lat za przejażdżkę?

Jak tłumaczył policjantom 22-latek, chciał samochód jedynie pożyczyć, pojeździć nim i je oddać. Niestety, jak mówił, nie zdążył tego zrobić. Samochód został zwrócony właścicielce, a sprawcy grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Teraz mężczyzna czeka na rozprawę w sądzie.

Zobaczcie inną zuchwałą kradzież

Ukradł konia i schował go w mieszkaniu | PORANEK ESKA