Leśny plac zabaw w Gnieźnie

i

Autor: Bartek Łojewski Leśny plac zabaw w Gnieźnie

Przyroda

W Gnieźnie powstał pierwszy leśny park zabaw na terenie nadleśnictwa

2024-04-12 15:18

Pierwszy w Polsce plac zabaw na terenie nadleśnictwa powstał w Gnieźnie. Atrakcji nie zabraknie również dla tych najstarszych. Czy w lesie da się znaleźć miejsce do dobrej zabawy?

Dużo zabawy w środku lasu

Na terenie ponad pięciu tysięcy metrów kwadratowych na dzieci czeka kilkumetrowa zjeżdżalnia, tyrolka, huśtawki i wiele więcej. W lasach wcześniej budowano place zabaw, jednak nie taką skalę:

- Tak duży plac to prawdopodobnie pierwszy w Polsce. W innych nadleśnictwach również oczywiście są różne obiekty rekreacyjne, no ale u nas mamy prawdziwy kompleks. Składa się on z trzech miejsc. mamy bardzo duży plac zabaw, z przeznaczeniem dla dzieci młodszych jak i dla dzieci starszych. Jest również siłownia zewnętrzna wśród drzew no i są oczywiście miejsca odpoczynku. Są hamaki, leżaki, wiaty gdzie można odsapnąć - powiedziała nam Karolina Łachowska z nadleśnictwa Gniezno

Na terenie kompleksu będą również odbywać się zajęcia dla przedszkolaków i uczniów podstawówek.

Z placu zabaw można korzystać od świtu do zmierzchu, a wybudowanie go kosztowało ponad milion trzysta tysięcy złotych.​ Niedługo podobne place zabaw mają pojawić się w innych nadleśnictwach pod Warszawą, Gdańskiem i Wrocławiem.