Rejestracja rozpocznie się we wtorek 6 września

i

Autor: Poznan.pl

W Poznaniu ruszają szczepienia przeciw grypie. Gdzie można się zaszczepić?

2022-09-06 7:41

We wtorek, 6 września, rusza rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Choć Ministerstwo Zdrowia przestało je finansować dla wszystkich, w Poznaniu nadal mogą z nich za darmo skorzystać osoby w wieku 60-75 lat.

W stolicy Wielkopolski seniorzy mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie. To propozycja dla osób od 60 roku życia (wg rocznika urodzenia - 1962 rok), do dnia ukończenia 75 lat. Jest jednak warunek: powinni oni rozliczać swoje podatki w Poznaniu. 

Seniorzy, którzy ukończyli 75 rok życia, mogą skorzystać ze szczepień finansowanych z budżetu państwa (więcej informacji: www.gov.pl).

Osoby, które chcą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie w ramach miejskiego programu, mogą się zarejestrować wyłącznie telefonicznie za pośrednictwem Biura Poznań Kontakt, tel. 61 646 33 44, w godzinach od 7:30 do 20:00. 

Rejestracja rozpocznie się we wtorek, 6 września, natomiast szczepienia realizowane będą od 12 września. Podczas zapisywania się można będzie podać numer telefonu komórkowego. Konsultant Biura Poznań Kontakt wyśle na niego SMS z potwierdzeniem terminu.

Zaszczepić się będzie można w 5 przychodniach na terenie Poznania. Podczas rejestracji można wybrać dowolną z nich (nie obowiązuje rejonizacja):  

  1. Przychodnia "EDICTUM", ul. Mickiewicza 31 (Jeżyce), 
  2. Przychodnia Lekarza Rodzinnego "VITAMED" s.c. ul. Galla 2D (Jeżyce),
  3. NZOZ INTERMED Poradnia Medycyny Rodzinnej, ul.  28 Czerwca 1956 r. nr 149 (Wilda), 
  4. NZOZ SALVITA Sp. z o.o., os. Lecha 120 (Nowe Miasto), 
  5. Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, ul. Szylinga 1 (Grunwald).

Szczepienia w danej przychodni będą odbywały się w kolejności zgłoszeń na infolinię Biura Poznań Kontakt i do wyczerpania limitu szczepionek przewidzianego na 2022 rok. W tym roku planowane jest zaszczepienie około 3 tys. osób.

Podawana będzie szczepionka Vaxigrip Tetra, która  jest produktem skutecznym i bezpiecznym, wskazanym do stosowania szczególnie dla osób z grupy ryzyka.

Quiz. Szkoła w PRL

Pytanie 1 z 10
Oznaką sprzeciwu wobec szkolnego ucisku była tarcza szkolna: