Matura 2024

W tych szkołach w Poznaniu wszyscy uczniowie zdali maturę. Sprawdź ten wyjątkowy ranking! [ZDJĘCIA]

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w Formule 2023 w terminie głównym w maju 2024 roku w województwie wielkopolskim przystąpiło 23 579 uczniów. Zobacz, które szkoły z Poznania mogą pochwalić się stuprocentową zdawalnością. Są powody do dumy!

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym, tj. w maju 2024 r. Maturę zdało 84,1 proc. wszystkich absolwentów. Łącznie do egzaminu w terminie głównym przystąpiło prawie 246 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych oraz 229 absolwentów – obywateli Ukrainy - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Egzamin maturalny: Formuła 2023. Przypominamy o wynikach w województwie wielkopolskim

Jak informowaliśmy, maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym absolwenci w 4-letniego liceum ogólnokształcącego zdali na 95 proc., a z 5-letniego technikum na 94 proc. 

Co ciekawe, podobnie w przypadku 4-letniego liceum ogólnokształcącego, prezentują się wyniki z matematyki na poziomie podstawowym. Średnia zdawalność wynosiła 91 proc., a w 5-letnim technikum nieco słabiej, bo zdawalność wynosi 86 proc.

Doskonale poszedł za to egzamin z języka angielskiego, który na poziomie podstawowym uczniowie 4-letniego liceum ogólnokształcącego zdali na 97 proc., z kolei uczniowie 5-letniego technikum na 94 proc.!

Które szkoły z Poznania mogą pochwalić się stuprocentową zdawalnością? Sprawdź ten ranking i zobacz, gdzie każdy z przystępujących maturzystów, zdał egzamin dojrzałości. 

Dane pochodzą z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.