Ciekawostki

W tym wyjątkowym zamku w Wielkopolsce nakręcono kultową "Akademię Pana Kleksa"! Musisz zobaczyć ten zamek

Od 5 stycznia do kin trafiła nowa ekranizacja słynnego filmu "Akademia Pana Kleksa". Z tej okazji postanowiliśmy zabrać Was na wirtualną wycieczkę do zamku w Gołuchowie. Dlaczego właśnie tutaj? Wszystko dlatego, że w tym malowniczym zamku w Wielkopolsce, kręcono tę kultową produkcję sprzed lat!

Zamek w Gołuchowie jest położony w malowniczym otoczeniu drzew. Sprawia wrażenie bajkowej krainy. Nic więc dziwnego, że właśnie tutaj kręcono "Akademię Pana Kleksa" z 1983 roku oraz współczesną adaptację. Zobaczcie na te zdjęcia! 

Malowniczy zamek Książąt Czartoryskich w Gołuchowie. To tutaj kręcono "Akademię Pana Kleksa"!

Zamek w Gołuchowie zachwyca od lat. Przypomnijmy, że w 2023 roku, ten wyjątkowy obiekt zdobył „Złotą Pinezkę”, jest to nagroda przyznawana przez Google.

Zamek Książąt Czartoryskich znajduje się w Gołuchowie (woj. Wielkopolskie). Dodajmy, że historia zamku wznoszącego się nad rzeczką Trzemną w Gołuchowie liczy ponad 400 lat! Bryła zamku po restauracji w XIX wieku, tylko pozornie ma jednolity charakter renesansu francuskiego - informuje serwis Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Zamek prezentuje się zjawiskowo i tak też uważają turyści, którzy tłumne odwiedzają gołuchowski zabytek i zachwycają się jego wnętrzami, a także chętnie korzystają z zieleni wokół obiektu. Malownicze ogrody roztaczające się wokół Zamku Książąt Czartoryskich wykorzystywane są do wielu sesji.

Co więcej, to właśnie w pięknym ogrodzie wokół zamku, nagrywano sceny do "Akademii" z 1983 roku. Z kolei we wnętrzach tego wyjątkowego obiektu, kręcono nową ekranizację "Akademii pana Kleksa"!

Zobaczcie wspaniałe zdjęcia zamku Książąt Czartoryskich w Gołuchowie.

Antonina Litwiniak i Tomasz Kot: Zabawne dialogi pomiędzy głównymi bohaterami „Pana Kleksa”