Warta Poznań może ciągle spaść z PKO BP Ekstraklasy! Zieloni mają wszystko w swoich nogach przed ostatnią kolejką

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Warta Poznań może ciągle spaść z PKO BP Ekstraklasy! Zieloni mają wszystko w swoich nogach przed ostatnią kolejką

Sport

Warta Poznań może spaść z PKO BP Ekstraklasy! Zieloni mają wszystko w swoich nogach przed ostatnią kolejką. Pomóc może... Lech Poznań

2024-05-20 12:25

Warta Poznań musi do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. "Zieloni" mają wszystko w swoich nogach, ale czeka ich trudne zadanie. Pomóc im może Lech Poznań.

Warta Poznań może spaść z PKO BP Ekstraklasy

Warta Poznań musi drżeć o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Podopieczni Dawida Szulczka przegrali w ostatniej kolejce z Legią Warszawa (0:1). Zespół plasuje się na piętnastym, czyli ostatnim miejscu dającym utrzymanie na kolejny sezon. Tak więc o wszystkim zadecyduje 34. kolejka.

Warta w ostatniej rundzie zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, która walczy o mistrzostwo Polski. Tak więc przed poznańskim zespołem bardzo trudne spotkanie. Białostocczanie będą musieli wygrać, jeśli chcą zapewnić sobie mistrzowski tytuł.

W grze o utrzymanie są łącznie cztery zespoły. Zagrożone spadkiem są jeszcze Radomiak Radom (13. miejsce - 38 punktów), Puszcza Niepołomice (14. miejsce - 37 punktów) i Korona Kielce (16. miejsce - 35 punktów).

Lech Poznań da utrzymanie Warcie?

Wszystkie mecze ostatniej kolejki odbędą się w sobotę (25 maja) o godz. 17:30. Kibice Warty śledzić będą nie tylko mecz w Białymstoku, ale także w Poznaniu pomiędzy Lechem, a Koroną Kielce. Jeśli w tym meczu będzie remis albo wygra Kolejorz to z PKO BP Ekstraklasy na pewno nie spadnie Warta.

Użytkownik portalu X Piotr Klimek rozpisał dokładnie scenariusze na ostatnią ligową kolejkę.

Sonda
Czy Warta Poznań utrzyma się w PKO BP Ekstraklasie?
Czy Robert Lewandowski jest Żugajką? Julia Żugaj odpowiada!